İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ahmet Kürşat Öçalan: “Gibi Dizisinde Oynamasaydım Fanı Olurdum”

Meriç Aral ve Efe Tunçer’in vites büyütmekten çekinmedikleri, öngörülemeyen konu yelpazeleriyle izleyenleri dost meclisine davet ettikleri, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan ‘Teras Noir’ programına bu hafta Gibi dizisinde Ersoy karakterini canlandıran ve 41. İstanbul Film Festivali seçkisinde yer alan Donadona filminde hem senarist hem de Ali karakteriyle karşımıza çıkan ve fenomen dizi ‘Gibi’ ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Ahmet Kürşat Öçalan oldu. 

“Umutları olan bir oyuncu hikayesi anlattık“

Ahmet Kürşat Öçalan, Efe Tunçer’in “Kendi filmini yazdın ve oynadın. Donadona filmi süreci nasıl oldu? Vay be kendi filmimi yazdım duygusu oluştu mu? ” sorusuna “Filmin yönetmenleri İsmet Kurtuluş ve Kaan Arıcı çok sevdiğim ve iyi tanıdığım insanlardı. Arkadaş da olduğumuz için hiç zorlanmadık. Zaten 15 gün gibi bir sürede çektik ve bir oyuncu hikayesi anlattık. Konu olarak daha önce çokça cast çekimi yaptığım için daha evvelinde oradan da çok fazla malzeme toplamıştım. Sağ olsun birçok arkadaşım da yardımcı oldu bu anlamda ve güzel bir imece işe profesyonel bir bakış olmuş oldu. Genelde oyuncu hikayeleri madde kullanan, kafası başka yerlerde olan vs sanatçıları anlatırken bu film hayata tutunmaya çalışan, sürekli oyuncu seçmelerine giden ama ret cevabı alan hayalleri ve umutları olan bir oyuncu hikayesi anlatıyor. Azmine bakılacak olursa güçlü bir karakterin hikayesini anlatıyor. Bu açıdan da her oyuncunun kendinden çok fazla şey bulabileceği bir hikaye. Sadece oyuncu olarak da değil başarmak isteyen, amaçları, hayalleri olup bir şeyler tarafından engellenen herkesi anlatan ve cesaretlendiren bir film.” yanıtını verdi.

“Gibi dizisinde oynamasaydım fanı olurdum”

Ahmet Kürşat Öçalan, “Gibi dizisinde sıra dışı bir oyunculuk tarzın var. Oyuncu olarak kendini bu kadar farklı geçişler yapabilen bir ruh haline nasıl ikna ettin ve öylesi bir karakter iskeletine nasıl oturttun?” sorusunu soran Efe Tunçer’e “Gibi projesinin içinde olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü temelindeki mizah benim de çok hoşlandığım bir mizah türü. Bir yandan da izleyicisi, fanı olacağın bir projede yer almak her oyuncuya nasip olan bir şey değil. Gibi dizisinde oynamasaydım fanı olurdum. Ben birçok rolü de öyle aşırı düşünmem esasen. Bir karakter geldiği zaman hemen aklımda bir şey canlanıyor ve bunu oynuyorum. Belki ilk akla gelen şeyleri yapıyorum gibi gelebilir insanlara ya da rolü fazla didik didik etmemem yanlış gelebilir ama benim için yarattığım şeyler oyunculuk açısından yeterli oluyor.” açıklamasıyla Meriç Aral ve Efe Tunçer’e oyunculuğa dair düşüncelerini paylaştı.

Her Pazartesi Zorlu PSM YouTube kanalından izlenen Teras Noir’ın Ahmet Kürşat Öçalan konuk olduğu bölümünün tamamı için:

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir