İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BASE 2020 Başvuruları Başladı!

Türkiye’nin her yerinden yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında bir araya getiren yeni nesil sanatçı platformu BASE’in bu yıl gerçekleşecek olan 4. edisyonu için başvurular başladı. Önceki yıllarda toplam 320 yeni mezun sanatçı adayını ve yapıtlarını 50.000’den fazla sanatseverle buluşturan BASE’in dördüncü yılına katılım için başvurular 1 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle; Digilogue’un dijital sanat partnerliğinde ve Kale Grubu sponsorluğunda gerçekleşecek olan BASE 2020; Güzel Sanatlar Fakülteleri 2020 mezunlarının başvurularını kabul edecek. Başvurular animasyon, fotoğraf, cam, baskı, geleneksel Türk sanatları, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarım, resim, heykel, video, seramik, resim-iş öğretmenliği, tekstil tasarımı (moda/takı tasarımı hariç) bölümleri lisans ve lisans üstü mezunlarının başvurusuna açık. Adaylar, BASE’e 3 farklı yapıtla başvurabiliyor.

BASE’in bu yılki seçici kurulda Ayşe Erkmen, Ayşe Umur, Azade Köker, Derya Yücel, Eda Berkmen, Gökşen Buğra, Lalin Akalan, Leyle Gediz, Meriç Hızal, Moiz Zilberman, Nancy Atakan, Osman Erden, Onur Gökalp, Öner Kocabeyoğlu, Saruhan Doğan, Vahap Avşar ve Yusuf Sevinçli yer alıyor. Serginin kürasyonunu ise daha önceki yıllarda olduğu gibi yine Derya Yücel üstlenecek.

BASE, her yıl; yeni mezun sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, medya ve bütün sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor. Mezuniyetlerinden profesyonel sanat yaşamlarına geçişlerinde gençlere destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlayan; Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonunu taşıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir