İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

"Biz Aslında" Sergisi Mixer'de Açılıyor

Mixer, 18 Ocak – 22 Şubat tarihleri arasında Ayça Telgeren, Börte İpek, Ahu Akgün, Okan Kaya, Bengisu Bayrak, Furkan Öztekin, Meltem Şahin, Mediha Didem Türemen, Meltem Sırtıkara, Volkan Aslan, Yasemin Özcan’ın çalışmaları ile yer aldığı ‘’Biz Aslında’’ isimli sıradışı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Bazı filmlerin yaşamımızdaki anlamı büyüktür. Unutamadığımız karakterleri ve unutulmayan sahneleri hatırlatır bize yaşamımız boyunca. Bazı film karakterlerine benzetiriz kendimizi, bazı hayatların peşinden gideriz bir hayalmişçesine. Bir senaryo, on iki sanatçı, bir yönetmen; Biz Aslında sergisi ile Mixer, bu kez küratör koltuğuna bir yönetmeni oturtuyor ve izleyiciyi unutamayacakları bir sergi/film deneyimine ortak ediyor. Yönetmen Can Kılcıoğlu’nun senaryosunu yazıp, yönettiği ‘’Biz Aslında’’ sergisi, on iki sanatçının senaryodaki sahnelerin akışına göre ürettikleri ve birbirlerini tamamlayan bir hikaye döngüsünü izleyiciye sinematografik bir bakış ile sunuyor.

Sanat ve sinemanın birbirine yakın ilişkisinden yola çıkan Biz Aslında, gerçekçi hisler ve duygulardan esinleniyor. Bir çiftin tanıştıkları ilk andan, ayrılık sonrasında karşılaştıkları ilk zamana kadar aşkın ve ilişkilerin ilk adımını anlatıyor. Yaratılan kurgusal mekanda bu hikaye, on iki sanatçının farklı medyumlar kullanarak ürettiği çalışmaları ile bir film sergiye, sergi ise izleyiciler için sinemasal bir deneyime dönüşüyor.

18 Ocak – 22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan Biz Aslında sergisi, aşkı, aşka ortak olma halini, birlikte kalabilmeyi veya yeri geldiğinde ayrılabilmeyi izleyiciyle içtenlikle paylaşıyor. Unutulmayan filmlerden, aşklardan ve zamanlardan aldığı referansla uzunca bir süre akıllardan çıkmayacak samimi, uçarı ve romantik bir sergiye dönüşüyor.

Serginin açılış kokteyli olmayacaktır. 18 Ocak 2020 Cumartesi günü izleyiciler tüm gün Biz Aslında sergisini aşağıda belirtilen seans saatlerinde ziyaret edebilir.

Seans Saatleri: Sergi seansları, 11.00-19.00 saatleri arasında 15 dakikada bir gerçekleşecektir.

Yazan-Yöneten: Can Kılcıoğlu
Yapımcı: Hamit Hamutçu
Direktör: Bengü Gün
Sanatçı İlişkileri: Özhan Kakış
Proje Koordinatörleri: Emrah Çoban, Zeynep Bolat
Işık Tasarımı: Utku Kara
Mekan Tasarımı: STUDIO MADA

Biz Aslında
18.01.2020-22.02.2020
Açılış: 18 Ocak, Cumartesi
Saatler: 11:00 – 20:30
Adres: Mixer, Mumhane Cad. No:46-50, -1. Kat, Karaköy, İstanbul
Tel: 0212 243 54 43
Web: www.mixerarts.com
E-mail: info@mixerarts.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir