İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çıplak Vatandaşlar Yoğun İstek Üzerine Tekrar Zorlu Sahnesi’nde

6 işsizin striptizliğe uzanan trajikomik hikayesi ile striptiz’e değil hikaye’ye bak dedirten Çıplak Vatandaşlar yoğun istek üzerine tekrar Zorlu PSM Sahnesi’nde.

Bugüne dek başrolünde oynadığı filmler ve dizilerle sanat dünyasından büyük beğeni toplayan ödüllü oyuncu Cansel Elçin ile son günlerde adından sıkça söz ettiren televizyon dizisi Mucize Doktor’da yer alan usta oyuncu Reha Özcan’ın Alican Altun ile başrolünü paylaştığı ‘Çıplak Vatandaşlar’ oyunu yoğun istek üzerine tekrar Zorlu PSM Sahnesi’nde.

Çıplak vatandaşlar tiyatro oyunu

‘The Full Monty’ filminden uyarlanan ve 90’lı yıllarda geçen, 6 arkadaşın işsizlik sürecinde yaşadıkları ve striptizciliğe kadar uzanan maceralarının sevimli bir komediye dönüştüğü oyun 12 Mart 2020 Perşembe günü Zorlu PSM Sahnesi’nde tiyatroseverler ile buluşacak.

Simon Beaufoy’un yazdığı, dilimize Şükran Yücel’in çevirdiği, ‘Full Monty’nin tiyatroya uyarlaması olan Çıplak Vatandaşlar’da Sheffield çelik fabrikasının kapanmasıyla işsiz kalan Gaz ve arkadaşları, geçinebilmek ve ailelerine bakabilmek için hiç düşünmedikleri striptiz dünyasına adım atarlar. Ancak striptiz nasıl yapılır hiçbir fikirleri yoktur. Üstelik rekabet büyüktür ve bilmedikleri bu yolda başlarına gelmedik kalmaz.

Her yerde karşılaşılan işsizlik sorununu; seyirciye sempatik gelecek karakterlerle ve kendine özgü mizah anlayışıyla anlatan trajikomik oyun, eğlendirirken düşündürüyor ve sürprizli finali ile izleyiciyi ters köşe yapıyor.

Yönetmen Laçin Ceylan imzasıyla tiyatroya taşınan ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Çıplak Vatandaşlar, yoğun turne takvimi kapsamında tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

OYUNUN KÜNYESİ:

Prodüksiyon –KİPROKO Tiyatro

Yazar- Simon Beaufoy

Çeviri- Şükran Yücel

Yönetmen- Laçin Ceylan

Yönetmen Yardımcıları- Adıhan Şentürk, Ali Yıldırım, Oğuz Edis

Sahne Tasarımı-Şirin Dağtekin

Kostüm Tasarımı- Dilek Kaplan

Işık Tasarımı- Yakup Çartık

Müzik- Nejat Dimili

Koreografi- Erdal Uğurlu

OYUNCULAR:

Cansel Elçin, Reha Özcan, Nur Dilara Gül, Erdal Uğurlu, Bedir Bedir, Alican Altun, Sedat Mert, Yusuf Vardar, Suna Yıldızoğlu- Burcu Görek, Dilşad Çelebi, Süleyman Arda Eminçe, Ebru Sarıtaş, Oğuz Edis, Muharrem Fındıcak.

Çıplak vatandaşlar tiyatro oyunu afiş

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir