İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyanın Bilinçliğini Yükseltecek Kitap Çıktı!

Kitapları bugüne kadar 73 dile çevrilen, 75 eşsiz eserin dünyaca ünlü yazarı Akif Manaf’ın, pandemi günlerinde okurlar tarafından merakla beklenen yeni kitabı “Bilinç Nedir ve Nasıl Bilinçlilik Yükselir?” raflardaki yerini aldı! 

Tüm dünyada geniş bir okur kitlesi tarafından gün geçtikçe daha da yakından takip edilen Manaf bu kitabında bilinç konusunu tüm detaylarıyla, kapsamlı bir biçimde ele alıyor. A.Z. Yayıncılıktan çıkan kitap, hem derin teorik bilgilere hem de çok boyutlu pratik deneyimlere dayanıyor. 

“Bir insanı insan yapan şey bilinçtir. Bilinç aracılığıyla insan kendini bilir, tanır ve anlar” diyen Akif Manaf, eserde bilinç üzerine önemli tespitler yapıyor ve şunları söylüyor: 

Tüm canlıların bilinçli olması açısından bilinç evrenseldir ama insan bedenindeki bilinç bireysel bir fenomendir ve ebediyen bireyselliğini korumaktadır. 

İnsan bedeni canlı maddedir. Canlı madde öznel bilince sahiptir. O yüzden canlı maddenin farkındalığını denetleyen öznel bir öğretmendir bilinç. Bilinç sayesinde canlı madde kendi varlığının ve varoluşunun farkına varır. 

Gerçek şu ki, “bilinç” denilen fenomen fiziksel düzeyin ürünü değil, metafizik düzeye ait olan bir olgudur. Metafizik ile fizik arasındaki uçurum dünyasal araçlarla asla geçilemez. Bu uçurum yalnızca tekâmülsel tekniklerle geçilebilir. Bir insanın sahip olduğu fizik bedeni ile metafizik bilinci arasındaki köprüyü yalnızca varoluşsal araçlar inşa edebilir. 

Bilincin var oluşu geçmiş ve gelecekle ilgili değildir, başlangıcı ve sonlangıcı olmayan bir olguyla ilgilidir. Bilincin akışında bir süreklilik yoktur çünkü süreklilik zaman içinde gerçekleşir oysaki bilinç zamanın ötesindedir.

İşte bilinç her zaman şimdide var olur. Bilinç ile şimdinin bütünlük içinde var olması geçici olmadığının kanıtıdır. Zira bilinçli varoluş geçici olamaz. Bilinç zaman ve uzayın ötesindedir çünkü zaman ve uzay geçici olgulardır. 

Bilinçlilik yolculuğu insanın tam da şu an olduğu yerden başlar. Zira bilinçliliğin yükseltilmesi için hiçbir yere gitmek gerekmiyor. İnsan bulunduğu yerde ve zamanda tekâmülsel teknikleri uygulayarak bilinçliliğini yükseltebilir.  

Kitaptan Başlıklar:

Bu kitabı okuyan herkes bilinç konusundaki bütün sorularına cevap bulacak!

Bilinç nedir?

Bilinç fenomeni nedir?

Bilinç kaynağı nedir?

Bilinç deneyimi nedir?

Bilinç gizemi nedir?

Bilinç dinamikleri nedir?

Bilinç patlaması nedir?

Bilinç zirvesi nedir?

Bilinç sıçraması nedir?

Bilinç Akademisi nedir?

Bilinç mucizesi nedir?

Bu ve bunun gibi sorular artık cevapsız kalmayacak!

Günümüzün en sıra dışı yazarlarından olan ve kişisel gelişim okurlarının çok yakından takip ettiği Akif Manaf, kitaplarında farkındalığı artıran keskin analizler ile dikkat çekiyor. Yaratıcılık, Aşk, Zekâ, Başarı, Mutluluk, Değişim, İnsan, Devrim, Hırs, Şöhret, Siyaset, Ahlak, Merhamet, Aydınlanma gibi insana dair hemen her konuda 75 eseri bulunan yazar, şaşırtıcı bir sadelik ve akıcı bir anlatımla her kesime hitap ediyor. 

Bilinç Nedir ve Nasıl Bilinçlilik Yükselir? kitabı, küresel salgın nedeniyle herkesin ağırlıkla evlerinde olduğu bu dönemde keyifle okunabilecek gerçek bir başucu kitabı niteliğinde.

9 Yorum

 1. Galip Solmaz Galip Solmaz 18/11/2020

  Bu başlıkta ilk kez bir kitaba rastlıyorum.
  Çok gerekli ve tam da zamanında…

 2. Birlik Yıldırım Birlik Yıldırım 18/11/2020

  Harika bir kitap, hemen edindim, çok tavsiye ederim…..

 3. Perihan Gürkan Perihan Gürkan 18/11/2020

  Tekrar tekrar okunacak bir başucu kitabı

 4. Aslı Gürkan Aslı Gürkan 18/11/2020

  Bu yazarın pek çok kitabını okudum. Hepsi birbirinden ilginç ve değerli bilgiler içeriyor.

 5. Oytun Oytun 18/11/2020

  Super, dusundurucu ve gelistirici. Hem karmasik bilinc kavramini anlamak hem de kisisel gelisim konusunda cok sey katiyor, kesinlikle tavsiye ederim.

 6. Neslihan Neslihan 19/11/2020

  Hemen edim ve okuyorum.Dunyanin bilincliligini yukseltmek icin herkesin okumasini dilerim.Bir basucu kitabi ve cok guzel bir hediye.

 7. Yadikar Yilmaz Yadikar Yilmaz 19/11/2020

  Bu Kitapda okuduklarım bende yeni ufuklar açtı????

 8. Duru Duru 20/11/2020

  Yazarı seviyorum. Bu kitabıda ilginç görünüyor. Okumak istiyorum hemen ????

 9. Zeynep Erdoğan Zeynep Erdoğan 21/11/2020

  Harika tşk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir