İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haluk Bilginer 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Seçildi

Usta sanatçı Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi.

Bu yıl 47. kez düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. En iyi erkek oyuncu dalında Türkiye, Almanya, İngiltere ve Brezilya’dan 4 isim aday gösterildi. Sanatçı Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü. Haluk Bilginer, dizide alzheimer hastası olan seri katil Agah karakterine hayat veriyor.

Dünyaca tanınmış olan usta sanatçı Haluk Bilginer, ödülünü aldıktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.” ifadesini kullandı.

Törende de ayrıca bir konuşma yapan Haluk Bilginer, dizide adalet ve bellek kaybı kavramlarının anlatıldığını belirterek, ”İçinde yaşadığımız toplumun bellek kaybı yaşamadığından emin olun.” dedi.

Kaynak:

https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/haluk-bilginer-47-uluslararasi-emmy-odullerinde-en-iyi-erkek-oyuncu-secildi/1655377

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir