İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

”Hilal Polat: Arzu Kadar Kadim” & “Mixer Editions Portfolio 2021”, 22 Aralık Salı Günü Ziyarete Açılıyor!

Mixer, 22 Aralık’ta Hilal Polat’ın kendi kurgusal mitolojisinden yola çıkarak hikayeleştirdiği ve seyirciye teatral bir deneyim sunan solo sergisi “Arzu Kadar Kadim” ile beraber proje odasında yer alacak “Mixer Editions Portfolio 2021” seçkisini izleyici ile buluşturuyor.

Sanatçı Hilal Polat, farklı inançlarda benzer şekillerde tanımlanmış bir durum izleğinde “Arzu Kadar Kadim”i  şekillendiriyor. Sanatçı, ahlak, estetik, yaşam hakkı gibi kavramlar etrafında şekillenen tasvirlerle oluşan bir anlatı mekanında hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan bir yolculuk öneriyor. Arzu Kadar Kadim isimli sergide, lanetlenmiş, tarihi bir kuşağın bitmek bilmeyen mücadelesinin günümüzdeki izdüşümleri gerçek ve mit arasında bir boyutta konumlanırken izleyiciye gündelik olaylara başka bir perspektifle yaklaşma olanağı sunuluyor.

Kavramsal ve Kurgusal Tasarım: Hilal Polat, Onur Karaoğlu
Işık tasarımı: Utku Kara
Ses Tasarımı: Okan Kaya
Metin Seslendirme: Kalben Sağdıç

Not: En üstteki görsel: Hilal Polat, Hal’ın yolu, el dokuması kilim üzerine el işlemesi, 48×35 cm, 2020

Mixer Editions Portfolio 2021

Proje odasında izleyici ile buluşacak olan “Mixer Editions Portfolio 2021” seçkisi yerli ve yabancı sanatçıların farklı ve özgün tekniklerle ürettikleri edisyonlu işlerinden oluşmakta. Her sene yeni eserler ve sanatçılar ile içeriğini zenginleştiren Mixer Editions, geniş formatlı sanatsal fotoğrafların, dijital işlerin ve baskı çalışmalarını ulaşılabilir fiyatlarla sanatseverlere sunmayı amaçlıyor!

Sergi hakkında daha fazla bilgi için  bengu.gun@mixerarts.com  ve  sevda.suzer@mixerarts.com  adreslerine mail atabilirsiniz.

Arzu Kadar Kadim & Mixer Editions Portfolio 2021
22 Aralık – 06 Şubat 2021
Açılış: 22 Aralık, Salı I 12.00 -18.00
Adres: Mixer, Mumhane Cad. No: 46-50, -1. Kat, Karaköy, İstanbul
Tel : 0 212 243 54 43
Web : www.mixerarts.com
E-mailinfo@mixerarts.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir