İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul Modern Kapılarını Yeniden Açıyor

İstanbul Modern, kontrollü sosyal yaşam sürecinde Beyoğlu’ndaki geçici mekânının kapılarını 16 Haziran 2020’de yeniden açıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sebebiyle 17 Mart tarihinde geçici olarak ziyarete kapatılan İstanbul Modern, güvenli bir müze deneyimi için hazırlıklarını tamamladı. Müze, 16 Haziran 2020 Salı günü tekrar ziyarete açılıyor.

Güvenli müze ziyareti için alınan önlemler

Günlük rutin temizlik süreçlerinin ve her katta el dezenfektanının bulunmasının yanı sıra, İstanbul Modern düzenli olarak profesyonel ekiplerin desteğiyle özel kimyasallar kullanılarak dezenfekte ediliyor. Vestiyere sadece büyük çantalar kabul ediliyor ve teslimat sırasında çantalara spreyle dezenfektan uygulaması yapılıyor. Ödünç bebek arabası ve tekerlekli sandalye hizmetini kullanmak isteyen ziyaretçiler için bu araçlar yine her kullanım öncesi ve sonrası dezenfekte işleminden geçiriliyor.

Maske takmanın zorunlu olduğu müze’nin girişinde ise temassız cihazla her ziyaretçinin vücut ısısı ölçülüyor. Biletler ise yalnızca kredi kartıyla alınabiliyor.

Müze girişinde gişeden alınabilecek biletin yanı sıra çevrimiçi rezervasyon sistemi başlatılıyor.

Müzenin çok daha güvenli ve rahat bir şekilde gezilebilmesi için çevrimiçi rezervasyon uygulaması başlatılıyor. Ziyaretçiler İstanbul Modern’in web sitesi üzerinden saat aralığı seçerek rezervasyon yapabiliyor. Aynı anda tüm sergi katlarında bulunabilecek ziyaretçi sayısı ise sosyal mesafe kuralı gereği 70 kişi ile sınırlandırılıyor.

Etkinliklere kısa bir mola

Kontrollü normalleşme süreci sebebiyle rehberli grup turları ve İstanbul Modern Sinema’daki film gösterimleri dahil müzedeki tüm eğitim ve etkinlikler çevrimiçi olarak devam ediyor.

Sergiler ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul Modern’in kapılarını ziyarete açmasıyla birlikte koleksiyon sergisi, Uluslararası Misafir Sanatçı Programı çerçevesinde dünyanın çeşitli coğrafyalarından toplam on sanatçının İstanbul’daki zanaatkârlarla birlikte üretimlerinin yer aldığı “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar” sergisi ve “Lütfi Özkök: Portreler” adlı fotoğraf sergisi izleyiciyle buluşacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir