İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzole Günlerde Akif Manaf’tan 67. Kitap: Ahlak

Dünyaca ünlü yazar Akif Manaf, Covid19 virüsü sebebiyle izole bir yaşam sürdüğümüz bu günlerde yeni çıkan kitabı “Ahlak Nedir ve Nasıl Ahlaküstü Olunur? ile yeniden gündemde. “Ahlak Nedir ve Nasıl Ahlaküstü Olunur?” kitabı, 70’ten fazla dile çevrilen kitaplarıyla, bütün dünyada kişisel gelişim okurları tarafından gün geçtikçe daha da yakından takip edilen yazarın 67. kitabı.

Manaf bu kitapta ahlak konusunu tüm detaylarıyla kapsamlı bir biçimde ele alıyor. A.Z. Yayıncılıktan çıkan kitap, hem çok boyutlu pratik deneyimlere hem de derin teorik bilgilere dayanıyor.

Kitapta ahlak üzerine önemli tespitler yapan Akif Manaf şunları söylüyor:

Küresel toplumda istisnasız herkes stres ve gerginlik içindedir. Neden acaba? Çünkü herkes icra ettiği eylemler konusunda sürekli, “Doğru mu yanlış mı?” “İyi mi kötü mü?” ikilemi ve çatışması yaşamaktadır.

İnsan bünyesindeki doğal dinamikler suni şartlanmaların dinamikleriyle zıt yönlerde hareket ediyor ve çatışıyor. Bünyede bölünmeler meydana geliyor ve hasarlar oluşuyor. İnsan bünyesi çatırdıyor ve ayakta kalmakta zorlanıyor.

Keza sürekli çöküş tehlikesiyle karşılaşan insan ayakta kalmak için mücadele veriyor. Aslında dayatmalar yüzünden bütün insanlık bir mücadele içindedir. O yüzden çatışmalar, kavgalar ve savaşlar bitmiyor. Peki, çözüm nedir? Bütün savaşların bitmesi için dayatmalara son vermektir.

Tekâmül yolunda herhangi ahlaki dayatma söz konusu değildir çünkü mutlak ahlak tekâmül sayesinde kendiliğinden ortaya çıkan bir olgudur. Tekâmül yolunda birey kendisine ahlaki baskılar uygulamak yerine kendi özvarlığını tecrübe etmeye başlar.

Birey tekâmül sayesinde zihin sessizleştiğinde, bünye sakinleştiğinde, huzura ulaştığında, farkındalık yükseldiğinde ve ebedi özüne merkezlendiğinde mutlak ahlak, eylemler aracılığıyla kendiliğinden tezahür etmeye başlar.

Kısacası tekâmül yolunda birey ahlaklı olmak için kararlar verip kendisine baskı uygulamaz. Karar verilecek tek şey ahlaklı olmak değil, tekâmül etmektir. Mutlak ahlak tekâmül sonucu ortaya çıkar.

Kitaptan Başlıklar:
Bu kitabı okuyan herkes ahlak konusundaki bütün sorularına cevap bulacak!
-Ahlak nedir?
-Ahlak psikolojisi nedir?
-Ahlak basamakları nedir?
-Ahlak boyutları nedir?
-Ahlak ideolojisi nedir?
-Ahlak hazinesi nedir?
-Ahlak anahtarı nedir?
-Ahlak tezahürü nedir?
-Ahlak stratejisi nedir?
-Ahlak fenomeni nedir?
-Ahlak gücü nedir?

Kişisel gelişim okurlarının yakından takip ettiği, günümüzün en sıra dışı yazarlarından olan Manaf, kitaplarında farkındalığı artıran keskin analizler ile öne çıkıyor. Yaratıcılık, Aşk, Zekâ, Başarı, Mutluluk, İnsan, Devrim, Hırs, Şöhret, Siyaset gibi insana dair hemen her konuda 67 eseri bulunan yazar, şaşırtıcı bir sadelik ve akıcı bir anlatımla her kesime hitap ediyor. “Ahlak Nedir ve Nasıl Ahlaküstü Olunur?” kitabı, Covid 19 nedeniyle herkesin evlerinde olduğu bu dönemde evde keyifle okunabilecek bir başucu kitabı.

10 Yorum

 1. Birgül Yıldırım Birgül Yıldırım 11/04/2020

  Yazarın başka kitaplarını da okumuştum, çok sevindim????

 2. Dilara Dilara 11/04/2020

  Yazarın diğer kitaplarını da beğenerek ve büyük bir ilgiyle okudum. Takip ediyorum. Burada anlatılan bilgilendirme ile yeni çıkan kitap İçin de heyecanlandım. Çok teşekkür ederim.

 3. Dilara Dilara 11/04/2020

  Yazarın diğer kitaplarını da beğenerek ve büyük bir ilgiyle okudum. Takip ediyorum. Burada anlatılan bilgilendirme ile yeni çıkan kitap İçin de heyecanlandım.

 4. Yasemin Aryuna Yasemin Aryuna 11/04/2020

  Karantina günlerinde kitap okumaktan daha iyi bir aktivite olamaz. Kitabı en kısa zamanda temin edip okuyacağım. Ahlak kavramına yaklaşımı ilgimi çekti.

 5. Zeynep Erdogan Zeynep Erdogan 11/04/2020

  Çok iyiymiş, sagolun

 6. Vildan Gürbüz Vildan Gürbüz 11/04/2020

  Kitabı sipariş etmiştim, hemen geldi ve okumaya başladım, çok akıcı, sıkılmadan herkes okuyabilir, çok önemli tespitler var, bence herkes okumalı bu kitabı.

 7. Duru Duru 11/04/2020

  Harika bir konu????

 8. Sema Ersu Sema Ersu 11/04/2020

  Çok merak ettim, harika bir konu… Hemen edinip okumalıyım ????

 9. Güven Güven 11/04/2020

  Ahlak günümüzde çok önemli bir konu. Mutlaka okuyacağım.

 10. Tuğçe tüfekci Tuğçe tüfekci 11/04/2020

  Diğer kitaplarınıda okudum yazarın bu kitabın da hemen edineceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir