İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köksal Ekinci “Suskun Gönül” Albümü ile Müzikseverlerle Buluştu

Evrenin harmonisini, gökkuşağının renkleri eşliğinde müziğine yansıtmaya gönül vermiş olan sanatçı Köksal Ekinci, ikinci albümü “Suskun Gönül” ile müzikseverlerle buluştu. Albüm Ajda Pekkan’ın sesinden kuşaklar boyu dinlenen, efsanevi “Dile Kolay” parçasının bu kez orijinal sözlerine sadık kalınarak “Kalbim’in Şarkısı” olarak okunmasıyla da dikkat çekiyor. “Dile Kolay” parçası kalplerdeki yerine böylelikle “Kalbimin Şarkısı” ile dönmüş olacak.

İlk albümü “Güneş’in Kalbi”nden sonra çıkarttığı ikinci albümü “Suskun Gönül”  ile unutulmayan Aşkların Sesi Olmaya Hazırlanan sanatçı, Yıldızlara paralel yaptığı şarkılarla dikkat çekiyor. “Suskun Gönül” şarkısını 21 Ağustos’ta müzikseverlerle paylaşan sanatçı albümün genel konseptini şu sözlerle anlatıyor;

Gönül, Türkçe’nin en derin kelimelerinden biri, kalbe hayat katan ve yaşamın en öz, en katıksız saf bilinç halidir aslında. Tasavvuf felsefesinde de gönül bütün duygu, düşünce, bilinç, sezgisellik ve kavrayışın, yani benliğin şekillenmesi ve geliştirilmesinde en önemli etken kabul edilir. Ve insanlar gönül rehberliğinde ancak, gerçeğe ulaşabilir. Aklımız duygularla elde edilen bilgileri anlatırken, gönül ustalık ve derin bir kültürel zenginlik ile kazanılan bilgilerin kaynağıdır. Suskun Gönül de, uzun zamandır sessiz kalan kalplerin şarkı söyleme zamanının geldiğini anlatıyor.”

Uzun yıllardır kalplerimizdeki  “Dile Kolay” artık “Kalbim’in Şarkısı”

“Kalbim’in Şarkısı” ise hep kendi yazdığı şarkı sözleriyle dinlemeye alıştığımız sanatçı için, ayrı bir önem taşıyor. İlk defa kendi besteleri dışında bir eser seslendiren şarkıcı, İranlı ünlü besteci Faramarz Aslani’nin dillerden düşmeyen “Age Ye Rooz” şarkısını, Shida Çetinkaya tarafından aslına uygun olarak çevirisi yapılan sözlerle seslendirerek bir ilke daha imza attı. Şarkıyı daha önce Ajda Pekkan ve Deniz Seki, Fikret Şenes yorumlamıştı.

Her müziksever gibi büyük bir sevgiyle dinlediği bu parçanın nostaljik bir önemi olduğunu da vurgulayan Köksal Ekinci, “Anılarımızı en güzel halleriyle canlandıran, kuşak farkını ortadan kaldıran bu büyülü parçayı dinlerken, içimden bir ses sözlerinin sanki daha farklı olduğunu fısıldıyordu. Fikret Şenes sözleri tabi ki muhteşemdi. Bunun yanında içimdeki sesin İranlı arkadaşımla yollarımızı birleştirmesiyle “Kalbim’in Şarkısı”na vardım” dedi.

Albümdeki 6 şarkının prodüktörlüğünü ve Aranjörlüğünü, genç kuşağın en önemli müzisyen, şarkıcı ve bestecilerinden biri olan Alper Gemici üstlenirken, şarkıların mixleri, yine adından sıkça sözettiren müzisyen İlkay Dinsever tarafından yapıldı. Mastering ile de ünlü isim Evren Arkman albüme katkı sağlayan müzisyenlerden.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir