İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

"Oblomovlaşma" 29 Şubat'ta Asmalı Sahnede

Dank Laboratuvar Tiyatrosu’nun dikkat çekici oyunu “Oblomovlaşma” seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Dank Laboratuvar Tiyatrosu tarafından geçtiğimiz sezonun sonunda prömiyer yapan oyun, bu zamana kadar İstanbul’da ve Bursa’da birçok kez seyirciyle buluştu. Oblomovluk kavramını günümüzün şartlarıyla ve sanatsal bakış açısıyla tekrar tanımlamaya çalışan oyun, bireyselleşmenin merkezinde yaşadığımız bir çağda bize, kendi kalıplarımızın dışında var olabilmenin olasılığını düşündürüyor. Üstelik bunu seyirciyle buluştururken tiyatronun da kalıplarının dışına çıkıyor. Oyun seyircilerin arasında performe edilirken, bir an sonra seyircilerin tercihleri doğrultusunda yön değiştirebiliyor. Seyirciler oyun içerisinde, kendilerini oblomovlaşmayı destekleyen ya da oblomovlaşmaya direnen bir katılımcı olarak buluyor.

Bir araştırma tiyatrosu olarak kurulan Dank Laboratuvar Tiyatrosu, sosyoloji, felsefe ve psikoloji gibi farklı disiplinleri bir araya getirmiş. Hem sahneleme biçimleri üzerine hem de oyunun işlediği oblomovluk kavramı üzerine raporlar sunacaklarını, çalışmalarını kendi internet platformlarında ve akademik ortamda paylaşacaklarını dile getiriyorlar. Bunun için oyun sonrasında seyircilerle söyleşi ve anket gerçekleştiriyorlar.

Yönetmenliğini Ali Bircan TEKE’nin yaptığı tek kişilik ve sözsüz olan oyun, Burak Çağatay SERİNBAŞ tarafından performe ediliyor. Oyunun müzikleri sahne üzerinde canlı olarak piyanoyla Ece ŞENOL tarafından icra ediliyor.

Oblomovlaşma oyunu 29 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 15.00 ve 20.30 saatlerinde Asmalı Sahne’de. Tüm kalıpların dışındaki bu oblomovluk uyarlamasını deneyimlemek isterseyenler biletlerini Asmalı Sahne gişesinden veya www.tiyatrolar.com.tr internet adresinden temin edebilir.

Aldığı Ödüller:

*Yeni Tiyatro Dergisi “Yeni Nesil Tiyatro Ekibi” 2019

*Direklerarası Seyirci Ödülleri “Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu” 2019

İnternet Sitesi:     www.danklaboratuvartiyatrosu.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir