İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öykülerin Aziz'liği Cihangir Atölye Sahnesi'nde

Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017’de kurulan CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ’NİN (CAS) Oyun Atölyesi katılmcıları tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Arzu Gamze Kılınç’ın yaptığı ÖYKÜLERİN AZİZLİĞİ (müzikli, buruk komedi) 17 Ocak 2020 Cuma günü saat 20.30’da Cihangir Atölye sahnesi’nde ilk kez seyirciyle buluşacak.

Tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı Aziz Nesin’in öykülerinden sahneye uyarlanan “Öykülerin Aziz’liği” (müzikli, buruk komedi), “OYUN ATÖLYESİ 1” projesi olarak sahnelenecek.

Usta-çırak ilişkisini temel alan OYUN ATÖLYELERİ’nde bir yönetmen rehberliğinde oyun çalışılır. Eğitimin sonunda çalışılan oyun seyirci karşısına çıkar. Oyunun ihtiyaçlarına göre diksiyon, dans, şan, tiyatro tarihi, metin inceleme çalışmaları programa dahil edilir. Oyun çalışma sürecinde katılımcılar, rol çalışmanın yanı sıra tiyatronun dekor, ışık, kostüm, aksesuar vs. gibi tüm üretim alanlarında görev alır. OYUN ATÖLYELERİ aşamalı bir yapıdadır, 3 aşamadan oluşur. Atölye aşamalarını geçmek, sahne performansının yanı sıra ekip uyumu, prova devamlılığı, çalışma disiplini, ortak üretime katkı sağlamak gibi kriterleri yerine getirmekle ve geçiş sınavında yeterli olmakla mümkündür. Cihangir Atölye Sahnesi’nin OYUN ATÖLYELERİ yılda ortalama 8 oyun üretmektedir.

Oyun Atölyesi Katılımcıları, Arzu Gamze Kılınç yönetmenliğinde 8 ay boyunca prova yaptılar. Bu süreçte aynı zamanda Oya Yağcı’dan Tiyatro Teorisi ve Metin İnceleme, Kıvanç Kılınç’tan Diksiyon, Hicran Akın’dan Dans ve Ekin Bezirganoğlu’ndan Şan dersleri aldılar.

ÖYKÜLERİN AZİZLİĞİ (müzikli, buruk komedi) oyunu Aziz Nesin’in öykülerinden M.Taner Çelik oyunlaştırdı. Yönetmenliğini Arzu Gamze Kılınç, müziklerini Devrim Ilgaz Karaahmet, şarkı sözlerini ve metne katkı Kıvanç Kılınç, ışık tasarımını Onur Alagöz, koreografisini Hicran Akın, şan eğitmenliğini Ekin Bezirganoğlu, fotoğraf-video İlker Yiğen’in yaptığı oyunda; Aleyna Salman, Aykut Kara, Gizem Özçelik, Engin Barışan, Mine Yağız, Serdar Kütük, Selma Kaya, Sevim Akkaya, Tolgay Zeytinbaş rol alıyorlar.

ÖYKÜLERİN AZİZLİĞİ (müzikli, buruk komedi) 17 Ocak 2020 Cuma Saat 20.30 (Prömiyer), 18 Ocak Cumartesi saat 17.30 ve 20.30, 19 Ocak Pazar saat 17.30 ve 20.30’da CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ  (CAS)’da seyirci karşısında olacak.

ADRES: KULOĞLU MAHALLESİ, AĞA HAMAMI SOKAK NO: 18 CİHANGİR-BEYOĞLU İSTANBUL
Telefon: +90 532 234 27 81
www.cihangiratolyesahnesi.com
cihangiratolyesahnesi@gmail.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir