İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PRINTED’20 Sergisi 7 Kasım’da Mixer’de Açılıyor!

Mixer, gelenekselleşen ve çağdaş sanatın ulaşılabilir olmasını hedefleyerek hayata geçirdiği sergi serisi Printed 2020’de usta sanatçılar ile genç kuşağın dikkat çeken isimlerini buluşturan seçkisi ile baskı sanatının tarihine ışık tutuyor.  

Görsel: Edze Ali

Mixer’in, ilki 2015 yılında hayata geçirilen ve baskı sanatına odaklanan sergi serisi Printed, bu yıl altıncı edisyonu ile 7 Kasım 2020’de ziyarete açılıyor. Sanat dünyasında iş birliğinin gücüne inanan Mixer, bu yılki seçkinin kürasyonu için x-ist’in kurucu ortağı ve The Empire Project’in sahibi ve yöneticisi Kerimcan Güleryüz’ü davet etti. Bu sene seçki, alternatif sanatsal üretim yöntemleri ile kendilerini ifade eden sanatçıların özellikle baskı alanındaki uygulamalarına daha derinlemesine bir bakış sunmayı hedefliyor.

Görsel: Burhan Kum

Daha önceki edisyonlarında, izleyiciye baskı tekniklerinin olasılıklarını ve çeşitliliğini tanıtmak için bir temel oluşturan Printed sergileri gravür, linolyum baskı, litografi, serigrafi, fotoğrafçılık ve heykel gibi farklı disiplinlerde üretilen çalışmaları izleyici ile buluşturdu. Bu yıl, Printed’20 ile usta sanatçıların eserlerinin yanı sıra yepyeni yeteneklere de yer vererek izleyiciye, sanatçıların üretimlerinde baskı ile kurdukları ilişki ile ilgili derinlemesine bir inceleme fırsatı sunuyor. Sergi özgün eserlerin üretimi ile başlayarak, eserlerin çoğalma süreçlerindeki yolculuğuna izleyiciyi de ortak etmeyi hedefliyor. 

Görsel: Mehmet Güleryüz

7 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında Mixer’de gerçekleşecek olan Printed’20 sergisi, linolyum baskıdan gravüre, fotoğraftan heykele farklı nesiller ve medyumlarda üretim  yapan sanatçıların baskı ve çoğaltılabilir eserlerinin dönemsel olarak değişimlerini görme fırsatı sunuyor. 

Sanatçılar 

Burhan Kum, CANAN, Erol Akyavaş, Edze Ali, Jordan Söderberg Mills, Kaybid, Lale Tara, Mehmet Güleryüz, SENA, Stoya, Ünal Baş, Yekateryna Grygorenko 

*En üstteki görsel: Ünal Baş

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir