İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Raif ile Letafet” Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde

Cihangir Atölye Sahnesi’nin (CAS) ilk profesyonel oyunu olan “RAİF İLE LETAFET” 20 Kasım 2019 Perşembe akşamı saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Kıvanç Kılınç’ın yazdığı, Muhammet Uzuner’in yönettiği, dekor tasarımını Veli Kahraman, kostüm tasarımını F. Nihan Şen, dansları Hicran Akın, müzikleri Ali Seçkiner Alıcı ve ışık tasarımını Onur Alagöz’ün yaptığı “RAİF İLE LETAFET” oyununda; Aras Cem Güler, Bülent Düzgünoğlu, Barış Özgenç, Sinem Ünsal ve Kıvanç Kılınç rol alıyorlar.

2018-2019 Tiyatro sezonunda başlayan ve 3 ayrı ödül komitesinden toplam 8 dalda aday gösterilen “RAİF İLE LETAFET”, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Ekip Oyunu” ödülünün yanı sıra, oyuncularından Sinem Ünsal’la Lions 25.Türkan Kahramankaptan Sanat Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Genç Kadın” ödülünün sahibi oldu. Raif ile Letafet adlı oyunda ilk profesyonel deneyimini yaşayan Sinem Ünsal televizyonların sevilen dizisi Mucize Doktor’daki Nazlı karakteri ile de geniş ilgi görmekte…

Oyun 19. yüzyılın ikinci yarısında İstanbul’da geçiyor. Paranın ve gücün peşinde koşan Banker Veli ve yine zenginlik ve güç peşindeki baba Müşerref ile güzel kızı Letafet’in masum, romantik ancak parasız âşığı şair Raif döngüsündeki komik olayları aktarıyor. Raif ve Letafet birbirlerine âşıktır ve çok yakında evleneceklerdir. Ancak iflas eden Letafet’in babası kızını para için bir başkasıyla evlendirmeye karar verir. Aşıkların kavuşmak için buldukları çözüm yolları onları eğlenceli bir biçimde biraraya getirecektir.

Oyunun yönetmeni Muhammet Uzuner, bir söyleşisinde oyun hakkında şöyle diyor; “Kıvanç’ın yazdığı oyun yapmak istediğim tiyatro biçimine olanak tanıyan eğlenceli bir metin. Cinsiyet, sevgi, ekonomi gibi konularda geçmişten günümüze söz söyleyen yapısıyla eleştirel de bir çalışma oldu. Orta oyunundaki ya da Commedia Dell’arte’deki açık oyun biçimini seviyorum. Bu biçim, oyun oynama duygusunu ve neşesini açıkça meydanda tutuyor ve bizlerin yaşama çabasına çok destek veriyor diye düşünüyorum.”

“Raif ile Letafet” adlı müzikli oyun 21 Kasım 2019 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ve 29 Kasım 2019 tarihinde Cihangir Atölye Sahnesi’nde (CAS) seyirciyle buluşacak.

Muhammet Uzuner ve Arzu Gamze Kılınç tarafından 2017 yılında kurulan Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) yalnız kendi sahnesinde değil farklı şehirlerde de seyirci karşısına çıkmaya devam edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir