İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Stres Psikolojisi” Raflardaki Yerini Aldı!

Dünyaca ünlü yazar Akif Manaf’ın merakla beklenen yeni kitabı “Stres Psikolojisi” raflardaki yerini aldı!

Günümüzün en temel problemlerinden stres üzerine güçlü analizlerin ve etkili çözüm önerilerinin yer aldığı kitap, hem derin teorik bilgilere hem de çok boyutlu pratik deneyimlere dayanıyor. 

Tüm dünyada geniş bir okur kitlesi tarafından gün geçtikçe daha da yakından takip edilen Akif Manaf bu kitapta “Stres Psikolojisi” konusunu tüm detaylarıyla, kapsamlı bir biçimde ele alıyor. A.Z. Yayıncılıktan çıkan kitapta, Covid-19 günlerinde toplumun tüm kesimlerinde giderek artan stres olgusu tüm boyutları ile masaya yatırılıyor. 

Kitap arka kapaktan: 

İnsanlar ne yaparsa yapsın, stressiz yaşama yaklaşamıyor ama her geçen gün strese daha da yaklaşıyor. Zira basit bir trafik sıkışması herkesi strese sokuyor. Strese sokan çok, çıkaran yok.

“İnsan” denilen fenomenin kendisi bir hastalıktır. İnsan stresin ta kendisidir. Zira insan bir stres yumağıdır. İnsan hastalanır çünkü insan hastalık kaynağıdır. Tıpkı bunun gibi insan strese girer çünkü insan stres nedenidir.

Negatif stresi pozitif strese dönüştürmek için kişi stres dolu bir durumla karşılaştığında çekinmemeli ve sakinliğini kaybetmemelidir. Birey strese neden olan duruma zekice yaklaşmalı, onu dikkatlice incelemeli, elinden gelen her şeyi yapmalı, içine dalmalı, sonuna kadar gitmeli ve onu yenmelidir.

Aslında sonsuz olan asla stres yapmaz, stres yapan sonludur. O yüzden insan şimdinin akışında kalırsa stressizliğe ulaşır. Geçmişi ve geleceği düşünen asla şimdide olamaz. Zira kişi geçmişten geleceğe gider ve şimdiye ulaşamaz çünkü şimdiyi ıskalar.

Stres Psikolojisi kitabı, elinizden düşüremeyeceğiniz, stres konusunda içindeki çok etkili çözüm önerileriyle tek solukta okunacak gerçek bir başucu kitabı.

6 Yorum

 1. Nese Akbas Nese Akbas 02/12/2020

  Cok faydali bir kitap .Okudum.Yazar cok onemli noktalara deginmekte.Size tavsiye ederim.
  ????????

 2. Özce Coşar Özce Coşar 02/12/2020

  İnanamıyorum tam da ihtiyacım olan şey

 3. serpil serpil 02/12/2020

  İnsanlığın derdine derman olacak bir eser…
  Keyifle ve merakla okunuyor.
  Yazara teşekkürler ????

 4. Aslı Gürkan Aslı Gürkan 02/12/2020

  Tam bu dönem için ne kadar da faydalı bir kitap! Hemen alıp okuyacağım:)

 5. Ercüment Şirin Ercüment Şirin 02/12/2020

  Bu yazarın bir çok kitabını okudum.Çok önemli bilgiler içeriyor.Bu kitabı da okumayı düşünüyorum…

 6. ZEYNEP ADIGÜZEL ERDOĞAN ZEYNEP ADIGÜZEL ERDOĞAN 04/12/2020

  Harika .çok aydınlatıcı bir kitap .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir