İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

37. DYO Sanat Ödülünü Alan Eserler Galata Rum Okulu’nda


Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 37. DYO Sanat Ödülleri yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 56 eser, Denizhan Özer’in küratörlüğünde 10 Şubat 2019’a kadar İstanbul Galata Rum Okulu’nda sergileniyor.

Türkiye genelinde sağladığı burslar, yaptırdığı okullar ve kültür sanat aktiviteleriyle sanata ve topluma desteğini sürdüren Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, 37’nci DYO Sanat Ödülleri resim sergisini İstanbul Galata Rum Okulu’nda sanatseverlerle buluşturdu.

‘Evrende Dönüşüm’ teması ile gerçekleşen 37’nci DYO Sanat Ödülleri yarışmasına 463 sanatçı 790 eserle katılım gösterdi. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve Özbekistan’dan sanatçıların da yoğun ilgi gösterdiği yarışmada 790 eserden ikisi pentür, biri özgün baskı dalında 3 eser ödüle layık görüldü.

10 Şubat 2019 tarihine kadar Galata Rum Okulu’nda sanatseverler, Sidar Baki’nin ‘İsimsiz’, Murat Özbakır’ın ‘Doğa-Beden-Kent I’, Semih Çınar’ın ‘Atık No.1’ adlı ödüllü eserleri başta olmak üzere 56 eserin yer aldığı sergiyi ziyaret edebilecek.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir