İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akif Manaf’ın “Merhamet Nedir ve Nasıl Merhametli Olunur?” Kitabı Çıktı

Dünyaca ünlü yazar Akif Manaf, pandemi günlerinde son çıkan kitabı “Merhamet Nedir ve Nasıl Merhametli Olunur?” ile yeniden gündemde. Kitapları bugüne dek 73 dile çevrilen, tüm dünyada kişisel gelişim okurları tarafından gün geçtikçe daha da yakından takip edilen Manaf bu kitapta merhamet konusunu tüm detaylarıyla kapsamlı bir biçimde ele alıyor.

A.Z. Yayıncılık etiketiyle çıkan kitap, hem derin teorik bilgilere hem de çok boyutlu pratik deneyimlere dayanıyor.

Kitabında merhamet üzerine önemli tespitler yapan yazar şunları söylüyor:

Merhamet, sevginin en güzel çiçeğidir. Merhamet evrensel bir duygudur. Yani her canlı varlığa hastır çünkü “can” denilen ebedi ruhi özden kaynaklanmaktadır. Herkes kalbinde merhamet ile doğar ama acımasız toplumun etkisiyle merhametsiz hale gelebilir. Merhamet kayırmak, sakınmak, korumaktan ziyade acıyı ortaklaşmak, ıstırabı birlikte yaşamak anlamına gelmektedir. Herhangi bir canlı varlığın kederini, acısını, mutsuzluğunu yüreğinde hissedip üzüntü duymak ve yardım hisleriyle dolmaktır merhamet. Küsenle barışmayı, aleyhine de olsa gerçeği söylemeyi, kötülük yapana iyilik yapmayı, zulmedeni affetmeyi, hoşgörülü olmayı, pozitif diyalog kurmayı, güler yüzlü olmayı, barışı sağlamayı, dostça davranmayı, bağışlayıcı olmayı vs. sağlayan şey merhamettir. Merhamet gücüyle bir insan zarar vermekten, küçük düşürmekten, hakaret etmekten, ezmekten, kalp kırmaktan, aşağılamaktan, baskılamaktan, suistimal etmekten, hükmetmekten vs. uzak durur. Bebek ilk doğduğunda tüm deneyimi merhametten ibarettir. O merhameti beraberinde getirir. Bu nedenle bebeğin orijinal yüzü merhamet yüzüdür. Merhametsizlik maskesi daha sonra verilecektir. Çevre ona merhametsizlik maskesi takacaktır. Günümüzün küresel toplumu şartlandırmalar aracılığıyla merhametsizlik hipnozu altındadır. Herkese ta çocukluktan beri dayatılan “başarılı olma” hırsı insanları merhametsiz yapar. Zira küresel rekabet ortamında başarılı olmak için insan merhametsiz olmak zorundadır. Yalnızca tekâmül ederek insan merhametsizlik hipnozundan çıkabilir. Tekâmül eden insan gitgide haset, nefret, husumet, hiddet, şiddet vb. şeylerden özgürleşir ve dünyaya ilk geldiği zamandaki merhamet dolu hale geri döner.

Kitaptan Başlıklar:

Bu kitabı okuyan herkes merhamet konusundaki bütün sorularına cevap bulacak!

-Merhamet nedir?
-Merhamet repertuvarı nedir?
-Merhamet parametreleri nedir?
-Merhamet psikolojisi nedir?
-Merhamet sanatı nedir?
-Merhamet paradoksu nedir?
-Merhamet zirvesi nedir?
-Merhamet kılavuzu nedir?
-Merhamet ermişliği nedir?
-Merhamet vizyonu nedir?
-Merhamet mucizesi nedir?

Kişisel gelişim meraklılarının çok yakından takip ettiği, günümüzün en sıra dışı yazarlarından olan Akif Manaf, kitaplarında farkındalığı artıran keskin analizler ile dikkat çekiyor. Yaratıcılık, Aşk, Zekâ, Başarı, Mutluluk, Değişim, İnsan, Devrim, Hırs, Şöhret, Siyaset, Ahlak gibi insana dair hemen her konuda 70 eseri bulunan yazar, şaşırtıcı bir sadelik ve akıcı bir anlatımla her kesime hitap ediyor.

Merhamet Nedir ve Nasıl Merhametli Olunur? kitabı, küresel salgın nedeniyle herkesin ağırlıkla evlerinde olduğu bu pandemi dönemde keyifle okunabilecek bir başucu kitabı niteliğinde.

9 Yorum

 1. Ayse bas Ayse bas 11/08/2020

  Harika bir paylaşım ????Akif Manaf kitaplarini okuyorum ve cok faydalaniyorum????

 2. Şirvan Yücel Şirvan Yücel 11/08/2020

  Çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim ????

 3. Sema İslim Sema İslim 11/08/2020

  Çok merak ettim. Kitabı hemen sipariş verdim

 4. Zeynep Erdogan Zeynep Erdogan 11/08/2020

  Cok ilginc merak ettim

 5. Burak T. Burak T. 12/08/2020

  Akıcı, yalın anlatımıyla sıra dışı bir yazar.

 6. Funda Altınok Funda Altınok 12/08/2020

  Merakla bekliyorum siparis verdim, yazarın diğer kitaplarını da okudum herkese tavsiye ederim.

 7. Vildan G. Vildan G. 12/08/2020

  Tam da ihtiyacımız olan.. Çok teşekkürler haberi burada paylaştığınız için..

 8. Özden Güçlü Özden Güçlü 18/08/2020

  Kitabı okudum, çok müthiş tespitler ve tavsiyeler var. Dünyanın daha fazla sevgi ve merhamet dolu kişilere ihtiyacı var.

 9. Hatice Özel Hatice Özel 27/08/2020

  Akif Manaf kitaplarını takip ediyorum.Merhamet şu an da okuduğum kitaplardan biri.Merhamete en çok ihtiyacımız olan bu günlerde okunması dileğiyle????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir