İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alberto Manguel’den Efsanevi Yaratıklar

Edebiyatseverlerin Hayali Yerler Sözlüğü, Okumanın Tarihi ve Geceleyin Kütüphane gibi kitaplarıyla tanıdığı Alberto Manguel, yeni kitabı Efsanevi Yaratıklar’da okurlarını dinler tarihinden, mitolojiden, edebiyattan ve popüler kültürden karakterlerle dolu bir gezintiye çıkarıyor.

Bu kişisel koleksiyonda Drakula ile Kırmızı Başlıklı Kız, Sinbad ilr Kaptan Nemo, Şeytan ile Superman, Karagöz ve Hacivat ile Quasimodo yan yana geliyor. Ortak insanlık mirasımızın en kıymetli parçalarından birinin, hikâyelerin coğrafyasında ikamet eden onlarca “efsanevi yaratık”ın, can buldukları kitap ve efsanelerden dışarıya taşıp başka kılıklarda yaşamayı nasıl sürdürdüklerini, dünya hakkında her çağda yeni şeyler söylemeyi nasıl başardıklarını Manguel’in kılı kırk yaran, yaratıcı, oyunbaz yorumları ve eğlenceli çizimleri eşliğinde keşfetmek kitapseverler için gerçek bir ayrıcalık niteliğinde.

“Bir kitap âşığından, unutamadığı karakterlere kelimeler ve resimler yoluyla bir saygı duruşu.” – New York Times

“Efsanevi Yaratıklar’da Alberto Manguel, hayali kişilerin bizim hayatlarımızı resmettiğini iddia ediyor. Evet, diyoruz, biz böyleyiz, birbirimize böyle davranıyoruz, bunların hepsi doğru. Edebiyatın insana belki de en çok bu şekilde yardımı dokunabilir.” – Salman Rushdie

Efsanevi Yaratıklar

Yazar: Alberto Manguel

Çeviren: Lâle Akalın

Editör: Darmin Hadzibegoviç

Sayfa: 192, Fiyat: 22 TL (KDV’den muaftır.)

YKY Edebiyat / Dünya Edebiyatı / Deneme

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir