İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ali Bektaş – Gün Yüzü

Ali Bektaş’ın ilk romanı Gün Yüzü, ikinci baskısı ve yeni kapağıyla Romanoku Yayınları’ndan çıktı. 2021 yılında yayımlandığı günden bugüne okurların ilgisini çeken ve “Bir Ankara Romanı” olarak da nitelendirilen kitapta aşk, sevgi, dostluk, umut, hüzün, öfke, şefkat gibi duygular öne çıkarken bu duyguların yaslandığı zeminde yakın dönem Türkiye tarihinin çeşitli acı olaylarına yeniden şahitlik ediyoruz. Bu bağlamda çeşitli incelemelerde “sosyo-politik bir aşk romanı” olarak da nitelendirilen “Gün Yüzü” yenilenmiş yüzüyle yeni okurlarını bekliyor.

ARKA KAPAKTAN:

            “Başlarken her şarkı güzel, her şiir anlamlı, her renk büyülü ve her yol kutsal… Umut ve tutkuyla beslenen sevgi, en sıradan anları bile kutsanmış birer şölene çevirebilme gücüne sahip.” Peki ya sonra? Hayatın can sıkan gerçeklerinin üzerine serilen tozpembe örtüyü aralayıp baktığımızda gün yüzüne çıkanlar hiç mi rahatsız etmeyecek bizi?

Göğe uzanan betonlaşmanın hüküm sürdüğü şehirde kardelenlerin, güvercinlerin, uçurtmaların peşine takılanların; bu dünyada yaşanması mümkün olan güzellikleri, iyilikleri, renkleri çoğaltmayı dert edinenlerin; maddenin, görselin, tüketimin ölesiye kutsandığı çağa inat; mananın, muhtevanın, paylaşımın yanında saf tutanların yaşam öyküleri Ali Bektaş’ın özgün anlatımıyla “Gün Yüzü” romanından sesleniyor okurlarına.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir