İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antalya Sanat Gönüllüleri’nin Kurucuları ile Söyleşi

Ertan Murat Bektaş, Selin Doğa Gençoğulları ve Gülden Bostancı ile yakın zaman önce hayata geçirdikleri Antalya Sanat Gönüllüleri adlı projeleri üzerine konuştuk.

Antalya Sanat Gönüllüleri ne zaman ve hangi amaçla kuruldu?

Ertan Murat Bektaş: Depremin 3. Günü başka bir gönüllük projesi içindeyken AFAD il müdürlüğü önünde kılıfsız bir saz ile bir gençle karşılaştım. Sohbet esnasında konservatuara hazırlanamayacağından bahsetti. Bunun üzerine iletişim numarasını almayla sürecimiz başladı. Sürece devam etmekteyiz. Amacımız hayallerin yarım kalmaması.

Antalya Sanat Gönüllüleri’nin kuruluş sürecini anlatır mısınız? Kimler öncülük etti bu oluşuma?

Ertan Murat Bektaş: Gencimizle yaşadığımız süreç içerisinde daha fazla kişinin hayallerine destek olabileceğimizi fark ettik. İlk önce üniversite çevremizden sonra sosyal medya ve yüz yüze insanlarla görüştük. Depremzede gençlerimiz için beklediğimizden fazla destek görünce Den Art’ın kurucusu Gülden Bostancı ve Sanat Tarihi Öğrencisi Selin Doğa Gençoğulları ile düşüncemizi paylaştık ve Antalya Sanat Gönüllülerini kurduk.

Antalya Sanat Gönüllüleri kurulduğundan bu zamana kadar neler yaptı?

Selin Doğa Gençoğulları: İletişimde olduğumuz atölyeler ve yardımcı olmak isteyen gönüllü sanatçılar sayesinde şu an 7 gencimiz hazırlıklarına başladı. Halihazırda 50 resim, 40 seramik, 40 tiyatro ve 40 müzik kontenjanımız bulunuyor. Depremzede gençlerin bizlere ulaşmalarını bekliyoruz.

Antalya Sanat Gönüllüleri’nin gelecek planları nelerdir, önünüze nasıl hedefler koydunuz?

Gülden Bostancı: Daha çok gençlerimize ulaşmak istiyoruz. Atölyeler ve sanatçılarımızın depremzede gençlerimize sunduğu desteği ulaştırmak için Instagram profilimizdeki paylaşımların daha fazla insana ulaşmasını umuyoruz. Depremzede gençlerimizin hedeflerine ulaşmalarını amaçlıyoruz.

https://www.instagram.com/antalyasanatgonulluleri/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir