İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Art Space Project’den AÇIK ÇAĞRI

 Sanatın ulaşılabilirliği için çalışan gezgin sergi Art Space Project,  son 4 yılda Türkiye’den başlayarak Hindistan’ın köylerindeki okullardan Almanya’nın kasabalarına kadar birçok alana sanat taşıdı ve insanları sanatla buluşturdu. Geçtiğimiz aylarda ise 30. sanat alanını Amsterdam’da kurdu. Var oluş alanı yol olan bu gezgin sergi, şu anki global Coronavirus sorunu sebebiyle seyahat halinde olamamakla birlikte, herkesi evde kalmaya ve sanat yapmaya davet ediyor.

 Bu süreci hep beraber içimize dönmeye, kendimize bakmaya ve arkada bıraktıklarımızı toparlamaya ayırmalı; bu süreçten kendimize köklenmiş bir vaziyette çıkmalıyız. Herkesin içinde bir sanatçı yattığını düşünen ve bunu açığa çıkarmayı hedefleyen Art Space Project, bu süreci herkes için içten gelecek olan ilhamı yakalama yolunda harika bir fırsat olarak görüyor ve sizden yepyeni sanat işleri bekliyor!

 Sanatın ulaşabilirliğini hedefleyen Art Space Project, projenin başlangıcıyla birlikte topladığı tüm sanat eserlerini herkesin erişimine sunabilmek adına online bir sergi kurmuştu:
www.artspaceproject.blog
 
 Şimdi ise ONLİNE SANAT FESTİVALİ ile İnstagram üzerinden yeni eserlere ev sahipliği yapıyor: Nasıl Katılırım?

1) SANATINI YAP.
2) FOTOĞRAFINI ÇEK.
3) BİZE GÖNDER.
4) (Ah, ve ellerini yıkamayı unutma!)

www.instagram.com/artspaceproject


Art Space Project Nedir?
 
Art Space Project, yolda başlamış ve hep yolda devam edecek olan bir gerilla sergi konseptidir. Şehirden şehre gezerek, yoldan geçen herkesi resim çizmeye, dans etmeye, şarkı söylemeye, müzik yapmaya davet eder. Gittiği her şehirde önceki şehirlerde çizilmiş olan resimleri sergiler ve yeni resimler edinir; bu yönüyle devamlı olarak büyüyen interaktif bir sergidir.

Art Space Project, gezgin Diren Demir tarafından ilk kez 20 Eylül 2016’da Fethiye’nin bir köyünde ortaya çıkarılmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir