İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Berat Beran’ın Yaşam Öyküsü, Doğan Kitap Etiketiyle Kitapçılarda

Ecz. Berat Beran’ın ilham veren kendi yaşam hikâyesini ve Berko İlaç’ın kuruluş öyküsünü kaleme aldığı “Nenem, Babam ve Ben” kitabı, Doğan Kitap etiketiyle yayımlanarak bütün online mağazalarda ve kitapçılarda yerini aldı.

Eczacı Berat Beran, Doğan Kitap etiketiyle ve yenilenmiş yüzüyle temmuz ayında çıkan “Nenem, Babam ve Ben” kitabında kendi hayat hikâyesini anlatıyor. Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran, Diyarbakır’da eczacılıkla başlayan serüvenini; İstanbul’a gelerek uzun yıllar verdiği uğraşlar sonucunda ilaç sanayisinde başarılı bir firma olan Berko İlaç’a taşıdı.

Eczane eczacılığından, sıfır sermaye ile başlayan Berat Beran; bugün 137 ürünü,800’e yakın çalışanı, 3 fazdan oluşan 21 bin metrekare üretim tesisleri ile sağlıklı yarınlar için üreten ve çalışan bir firma olan Berko İlaç’ı hayata geçirdi. Sıfırdan başarıya uzanan bu yolda kendisini, ailesini ve yaşadığı olayları tüm samimiyeti ile kaleme alan Berat Beran, yıllarca verdiği mücadelenin gelecek nesillere ilham olmasını arzu ediyor.

Ecz. Berat Beran, ilaç sanayisindeki başarılarının yanı sıra “Henek” kitabıyla girdiği edebiyat dünyasında, mizah alanında güçlü bir kalem olduğunu kanıtlamış; “Henek II” ile de bu başarısını sürdürmüştür. Berat Beran’ın ayrıca “Güle Güle Sevgili Arkadaşım” adında bir romanı, “Asmin” ve “Asmin 2” adında iki de şiir kitabı bulunmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir