BOMONTİADA ALT SALONLARINDA PERFORMANSLAR VE SÖYLEŞİLER DEVAM EDİYOR - GAZETE SANAT İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BOMONTİADA ALT SALONLARINDA PERFORMANSLAR VE SÖYLEŞİLER DEVAM EDİYOR

A Corner in the World X bomontiada ALT programı geniş bir kültürel yelpazede, farklı disiplinlerden sanatçıları izleyicilerle bir araya getirmeye devam ediyor.

Buluşma: Günümüz Türkiye’sinde Müzik 

13 Aralık, Perşembe, saat 18:00

*Giriş ücreti alınmayacaktır.

“Günümüz Türkiyesi’nde Müzik’’ başlıklı yuvarlak masa oturumların kürasyonunu Şevket Akıncı üstleniyor. Aralık ayında ikincisi düzenlenecek yuvarlak masa tartışmasının konusu ise “Türkiye’de Pop” olacak. Türkiye’de popun tarihine hızlıca göz attıktan sonra Türkiye’deki pop ortamı tartışılacak. Popülarite mi popülizm mi? Pop’un tanımı nedir? Alternatif rock, anadolu rock, arabesk, folk, TSM, caz gibi bir çok türün harmanlandığı günümüzde hangi kitleyi ne yönde etkiliyor? Sosyal medya çağımızda teknolojinin sunduğu yeni imkanların avantajları ve dezavantajları gibi bir çok konu tartışılacak.

Performans: Rebirth

14 Aralık Cuma, saat 20:30

15 Aralık Cumartesi, saat 20:30

Company RAu adıyla ilk yaratım olan “Rebirth”un dans koreografisi Istanbul ve New Yorkarasında kariyerini sürdüren koreograf ve artistik direktor Korhan Basaran’a ait. 2018 Mayis ayında Akbank Sanat’ta provalarına başlanan eserin dünya prömiyeri, A Corner in the World X bomontiada ALT programı kapsamında gerçekleştirilecek.

Tam 40 TL, öğrenci 25 TL

*Biletler Mobilet’ten temin edilebilir.

A Corner in the World X bomontiada ALT Hakkında

İlk yılında Türkiye ve dünyadan sanatçıların katıldığı sergileriyle tanınan bomontiada ALT, değişen yüzüyle genç yaratıcıların buluşabilecekleri, deneyimlerini paylaşabilecekleri ve diyalog geliştirebilecekleri bir platforma dönüşüyor. bomontiada ALT, 2017 Mayıs ayından itibaren A Corner in the World’ün yön verdiği programıyla performans sanatları ve görsel sanatlar, ses ve malzemelere başvuran pratikler arasında köprüler kuran yenilikçi işlere alan açıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir