İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burak Çubukçu’dan Alıp Başını Götürecek Üç Yeni Şarkı


Soft Rock müzik tarzına dönüş yapan müzisyen Burak Çubukçu, 2020 yılının sonlarına doğru söz ve müziği kendisine ait olan “Gözlerin, Beni Düşlersin ve Senin İçin” adlı şarkılarını Çatı Müzik etiketiyle yayınladı. Şarkılar Spotify’da bağımsız listeler tarafından büyük ilgi gördü. Sanatçıya bu çalışmalarında gitarda Erkan Erten, çelloda Barış Güvenenler ve armonikasıyla Dinçer Tuğmaner eşlik etti. Kapak tasarımı ressam Şengil Demiralay’a ait olan şarkıların mastering işlemlerini ise Pinhani grubuyla tanınan Eray Polat gerçekleştirdi.

Küçük yaşlarda gitar çalarak başladığı müzik hayatını konservatuara taşıyan sanatçı, çeşitli orkestralarda görev alarak birçok ulusal ve uluslararası projede sesini geniş kitlelere duyurma fırsatı yakaladı. Yaşamakta olduğu İstanbul’da öğretmenlik yapmaya devam eden Çubukçu ilk stüdyo çalışmasını Ocak 2018 yılında Mavi Kelebekler adlı şarkısıyla gerçekleştirdi. Üç yıllık sessiz bir dönemden sonra Eylül 2020’de popüler müzik tarzında olan Son Sözüm ve Her Gece adlı şarkılarını yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde bir radyo programında açıklama yapan sanatçı klip çalışması düşünmediğini, şarkılarını daha çok müzik platformlarındaki dinleyici kitlesine ulaştırmayı hedeflediğini belirtti. Sanatçının stüdyo çalışmaları devam ediyor.

Burak Çubukçu hakkında

1993 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Orta öğrenimi sırasında gitar çalmaya merak salan Çubukçu, lise yıllarında kurduğu gruplarda gitar çalıp, şarkı söyledi. Yeteneği öğretmenleri tarafından da fark edilerek liseler arası kültürel bir projede İspanya’da ülkesini temsil etti. 2012 – 2013 yılları arasında solistliğini yaptığı Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Uluslararası 3. Sanat Diyalogları Festival Konserini gerçekleştirdi ve birçok farklı grup ile Festival ve Organizasyonlarda geniş kitlelere ulaşma fırsatı yakaladı. Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nı kazanan Çubukçu, müzik eğitimine alanında önemli isimlerle devam etti. Yazdığı şarkılarını herkese duyurmak istemesi üzerine 2017 yılının sonlarına doğru stüdyoya giren sanatçı pop-rock tarzında ilk single çalışması olan  “Mavi Kelebekleri”  2018’in Ocak ayında müzikseverler ile buluşturdu . Üç yıllık bir aradan sonra Eylül 2020’de Son Sözüm ve Her Gece adlı şarkılarını yayınladı


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir