İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Caz” ve “Türk Musikisi”nin Birleştiği Konser “Caz Musikisi” 18 Şubat’ta CRR’de

Başarılı yorumcu ve sanatçı Yaprak Sayar, caz müziğinin ritmik yapısını Türk müziğinin usül ve makamlarıyla birleştirdiği “Caz Musikisi” ile İBB Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda 18 Şubat pazartesi akşamı saat 20:00’de sahne alacak.

Yaprak Sayar’ın sesinin özgün kimliğini bozmadan, caz anlayışıyla yeniden yorumlayacağı eserlerin arasında; “Bir Dalda İki Kiraz” , “Yemenimin Oyası”, “Karakız” kantosu, “Lütfen” ve “Ilık Yaz Geceleri” tangosu yer almakta.

Bu etkileyici konserde müzikseverler bilinen eserleri yepyeni bir yorumla dinleme şansına sahip olacaklar. Böylelikle dinleyicilerin, parçalara dair ses hafızalarında yer etmiş izler tabici caizse yenilenmiş olacak. Genç kuşak dinleyiciler ise; beğenilerine hitap eden caz tınıları ile yeniden şekillenen Türk musikisi eserlerini, daha farklı değerlendirme imkânına da ayrıca sahip olacaklar.

“Caz Musikisi” projesi, Yaprak Sayar’ın 2013 yılından bu yana süregelen emeklerinin bir ürünü. Çalışma Türkiye’de caz ile Türk müziğini ilk defa bir araya getirmiş olması sebebiyle de güzel bir önem taşıyor.

“Caz Musikisi” konserinin biletleri 30 ve 20 TL olarak CRR Konser Salonu Gişesinden ve Biletix’ten temin edilebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir