İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

"Derindeki Özgürlük" Sergisi 17 Şubat'a Kadar NG Agency&ArtWorks'de

Lider marka ve kurumlara iletişimin kapsadığı tüm alanlarda hizmet veren NG Agency&ArtWorks, 2014 yılında kutladığı 10. yılını “ofiste sanat” yılı ilan ederek sergiler düzenlemeye başladı. O tarihten itibaren Devrim Erbil, Bedri Baykam, Yiğit Yazıcı ve Şahin Paksoy gibi isimlerin sergileri başta olmak üzere birçok sanat etkinliğine imza atan NG Agency&ArtWorks, uzun zamandır projeler hayata geçirmeye ve sanat yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Ayrıca, sanatın toplumda daha fazla yaygınlaşması ve benimsenmesi için de sosyal sorumluluk bilinciyle çalışıyor.

Seda Eyüboğlu Heykelleri

NG Agency&ArtWorks’ün yeni sergisi, Villeroy&Boch Türkiye sponsorluğunda, Türk resim ve heykel sanatının başarılı dört kadın temsilcisi; heykeltraş, iç mimar Seda Eyüboğlu, ressam Aysun Akbulut, ressam Deniz Say ve heykeltraş, mimar ve tasarımcı Şebnem Buhara’nın kadının derin, incelikli, duygusal iç dünyasını yansıtan eserlerinin yer aldığı bir sergi oldu. Türkiye’de, 2019 yılında sayıları gittikçe artan, şiddete maruz kalan kadınlara ithaf edilen Derindeki Özgürlük Sergisi 17 Şubat 2020 Pazartesi gününe kadar NG Agency&ArtWorks’de ziyaret edilebilecek.

Soldan sağa: Aysun Akbulut, Deniz Say, Şebnem Buhara, Seda Eyüboğlu

SEDA EYÜBOĞLU

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünü birincilikle bitiren Seda Eyüboğlu 2005 yılından beri heykel sanatını icra ediyor. Çamurun ve kilin doğallığını yüreğindeki hisler ile buluşturan Seda Eyüboğlu, farklı malzemeler ve teknikler kullanarak yarattığı soyut ve figüratif çalışmalarında doku, ışık ve gölge dengesi, dolu ve boş kavramlarının oluşturduğu harmoni, simetri içerisindeki asimetrik ritme dikkat çekiyor.

AYSUN AKBULUT

Resim sanatına çocukluk yıllarında Ankara Resim ve Heykel Müzesi bünyesinde değerli hocalar Eşref Üren ve O. Zeki Oral’ın atölyelerinde başlayan Aysun Akbulut, sonraki dönemlerde İstanbul’da Orhan Taylan atölyesine devam etti. Yurtiçi ve yurtdışında ödül alan, eserleri sergilenen sanatçı, resimlerinde desen ve figürü önemserken, diğer yandan illüstratif ve grafiksel öğelere de şiirsel bir dille yer veriyor.

DENİZ SAY

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel iş yaşamı deneyimlerine atılan Deniz Say, 2012 yılında, çocukluğundan beri ilgilendiği resim alanında eğitim almak için Altan Çelem ile çalışmaya başladı. 2013 yılı itibariyle eş zamanlı olarak Güneş Özmen ile birlikte kendi atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. Belirli bir işlev için üretilmiş nesneleri özlerinden koparıp alışılagelen algı kalıplarını kırarcasına farklı dokular, derinlikler oluşturmak için resim yapma aracı olarak kullanıyor.

Şebnem Buhara Heykelleri

ŞEBNEM BUHARA

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Şebnem Buhara, Ozan Ünal ile birlikte Zorlu Center için hazırladığı Life Tree heykelinin ardından ISD Art atölyesinde başladığı heykel çalışmalarına, kendi deneysel çalışmaları ve Ozan Ünal’ın desteği ile devam ediyor. Malzeme olarak plastina veya çamur ile çalışıyor. Çamurla yapılan çalışmalar sonrasında mum döküme, devamında ise bronza dönüşüyor.

NG Agency&ArtWorks:
Abdi İpekçi Cad. No:31 K:4 Nişantaşı – İstanbul

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir