İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Müzikleri Konser Serisi Piyanist KIANN ile Başlıyor

Caddebostan Kültür Merkezi 26 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 20:00’de gerçekleşecek görkemli bir açılış konseri ile 2022-23 sezonuna merhaba diyor. Yepyeni bir bakış açısıyla tüm müzik türlerini kucaklayan CKM, konser programları ve etkinlikleri ile yeni sezonda adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Kadıköy Belediyesi yepyeni vizyonuyla İstanbul’un en prestijli konumu Bağdat Caddesinde bulunan kültür sanatın kalbi ‘Caddebostan Kültür Merkezi’ çatısı altında başlatacağı “Dünya Müzikleri Konser Serisi”ne  contemporary besteci / piyanist KIANN’ın  “Echoes Of Life” (Hayatın  Yankıları) temalı konseriyle başlıyor.

İran asıllı İtalyan  çağdaş besteci ve piyanist KIANN’ın sıra dışı ama bir o kadar da dinleyicilerin kendinden parçalar bulabileceği bestelerinden oluşan “Echoes Of Life”a  birbirinden değerli mezzosoprano, keman ve çellodan oluşan bir trio eşlik edecek.

Bu konseri sanatçı  “Hayatın Yankıları”  olarak adlandırmış. Çünkü hayatı boyunca yazdığı ilk parçadan, bestelediği en son esere kadar tüm şarkılar hayatının bir betimlemesini içeriyor ve bunu ‘adeta aklımın içinde büyük yankılar bırakan bir hız treni misali duygularının tasviri’ olduğunu vurguluyor.

KIANN “Hayatın Yankıları” programında yer alan eserlerin hayatının tüm bu aşama ve zamanlarını yansıttığını ve de bu konseri dinleyenlerin bu eserlerle kolayca bağ kurabileceklerini ve kendilerinden bir parça bulabilecekleri bir yolculuğa çıkaracağını anlatıyor.

26 Ekim Çarşamba günü ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nin açılış konserinde  ünlü sanatçıya genç  kuşağın en başarılı çellistlerinden Pelin Odabaşı, son dönemde yıldızı parlayan genç kemancı Aliya Okeeva ve İzmir DOB’un başarılı ve sergilediği performanslarıyla adından çok söz ettiren mezzosopranosu Aylin Odabaşı eşlik edecek.

Mezzosoprano Aylin Odabaşı’nın seslendireceği üç farklı dildeki Farsça, İtalyanca ve Latince yazılmış aryalarla bezeli bu benzersiz konser dinleyicilerini çok farklı bir yolculuğa çıkartacak.

KAM MANAGEMENT katkılarıyla gerçekleşecek bu konserin biletleri https://www.mobilet.com sitesinden satın alınabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir