İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Efsanevi “I MUSICI”nin Solisti Sergei Yerokhin Türkiye’de !


Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası‘nın başlattığı “VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“ konser serisi Aralık ayında Rus asıllı İspanyol piyanist Sergei Yerokhin ile devam ediyor.

13 Aralık akşamı Kadıköy’de sanatın kalbi “Süreyya Operası”  İstanbullu müzikseverleri, Liszt’in Schubert eserlerindeki transkripsiyon dehasını, Norma operasının özünü nasıl 15 dakikaya yoğunlaştırdığını ve aykırı Rus besteci Modest Mussorgsky’nin benzersiz eseri “Bir Sergiden Tablolar”ından resmin müziğe tezahürü duyacakları harika bir resital programına davet ediyor.

Son dönemde bu programla verdiği resitallerle ve efsanevi “I MUSICI” ile çıktığı turneyle dikkatleri üzerine çekerek Avrupa’da kendinden söz ettiren, döneminin en sıkı gelenekçi piyanistlerinden Sergei Yerokhin derin ve virtüözite içiren performansıyla Süreyya Operası’nda dinleyicilerini selamlayacak.

Süreyya Operası tüm İstanbullu müzikseverleri seçkin ortamında Sergei Yerokhin‘in virtüözik yorumuyla müzikalitesi yüksek bu konser akşamına davet ediyor.

KAM MANAGEMENT & DERMOSKIN’nin katkılarıyla gerçekleşecek bu konserler serisinin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve Kadıköy Belediyesi’ne ait  https://bilet.kadikoy.bel.tr/ sitesinden satın alınabilir. 

Program:
F. SCHUBERT / F. LISZT Serenade n.4, D957

Litanei  S.562 N. 1/D.343 Der Doppelgänger S.560 n.12

F. LISZT Reminiscences de Norma (Bellini), S.394

M. MUSSORGSKY    “Bir Sergiden Tablolar”


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir