Efsunlu sesiyle Melis Güven’den yeni bir hikaye; "Denizin Ruhu" - GAZETE SANAT İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Efsunlu sesiyle Melis Güven’den yeni bir hikaye; “Denizin Ruhu”

Türkçe sözlü ilk teklisi “Hiç Olmuşsun” ile geçtiğimiz yıl dikkatleri üzerine çeken Melis Güven, bu kez müzikseverleri çok daha farklı bir yolculuğa çıkarıyor. Söz ve bestesi kendisine ait olan yeni teklisi “Denizin Ruhu”nun altyapısı ise uzunca bir süredir beraber çalıştığı başarılı prodüktör Eren Erdol’a ait.

Deep House ve Acid Jazz tınıları taşıyan parçaya sanatçı Melis Güven’in güçlü ama dingin sesi deyim yerindeyse özgün bir hava katıyor. Parçada, yaşamın kıyısındaki ikilemlere ve çelişkilere atıfta bulunan Melis Güven’in bu yoğun kaotik düşüncelerden sıyrılmaya çalışmasına ve dinginliği arayışına hep birlikte şahit oluyoruz.

1985 yılında Yalova’da doğan sanatçı Melis Güven, vokal ve söz yazarı olarak halen kariyerine devam ediyor. Müzisyen kimliğini küçük yaşlardan günümüze kadar sürekli olarak geliştiren Melis Güven bu alandaki eğitimini İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi ve ardından İTÜ Devlet Konservatuarı ile tamamladı. Eren Erdol ile beraber yayınladıkları ve içerisinde Kaan Düzarat ve Avusturyalı Electro Swing sanatçısı Roland Schwarz’ın remixleri bulunan “The Outsider” adlı kısa çaların ardından geçtiğimiz yıl yayınladığı “Hiç Olmuşsun” şarkısıyla müzik camiasında büyük beğeni topladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir