İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Et Alia Theater’in Eş Sanat Yönetmeni Ana Moioli New York City Artists Corps Ödülüne Layık Görüldü


Ana Moioli ve Et Alia Theater bu ödül sayesinde This is Me Eating___ adlı performansı Alchemical Stüdyosunda 30 Ekim günü seyirciye sunacak.

New York, NY – Et Alia Theater’ın Eş Sanat Yönetmeni Ana Moioli, New York Sanat Vakfı (NYFA) ile New York City Kültür İşleri Daire Başkanlığı (DCLA) tarafından verilen ve Belediye Başkanlığı Medya ve Yayın Dairesi (MOME) ile Queens Theatre tarafından desteklenen 5,000 dolarlık City Artist Corps ödülünü  kazanan 3000 sanatçıdan biri oldu.

COVID-19 Pandemi sürecinden etkilenmiş olan New York sanatçılarını desteklemek amacıyla verilen bu ödül sayesinde Et Alia Theater 30 Ekim günü saat 16:00’da Manhattan, New York’ta This is Me Eating__ adlı etkileşimli performansı gerçekleştirecektir. This is Me Eating___ bedenimiz ve yemekle olan ilişkimize multikültürel bir bakış açısıyla değinen, 45 dakikalık, ortalama 20-30 seyirci ile yeni bir interaktif form olan “immersive theater” performansıdır.

Sanatçıların, projeksiyon, ses, ve fiziksel doğaçlama yoluyla seyirciyi içine çekmesinin hedeflendiği  müze temalı bu performansta seyirciler sanatçıların arasında dolaşıp onlarla etkileşime girebilecektir. Yönetmen koltuğunda Debora Balardini’nin oturduğu ve Et Alia Theater’ın bütün üyelerinin (Deniz Bulat, Ana Moioli, Maria Müller, Luísa Galatti, Giorgia Valenti), yer aldığı performansın Yardımcı Yapımcısı ve Tasarımcısı Dave Morrissey Jr.’dır.

Et Alia Theater’ın Eş Sanat Yönetmeni Giorgia Valenti performansla ilgili olarak “Bu kadınların yemek yeme alışkanlıklarının, geleneklerinin, psikolojik deneyimlerinin içsel ve dışsal yansımasının bir parçası olmaya, bu yaratıcı süreci ve evrensel temaları deneyimlemeye hazır gelin. Belki de yalnız olmadığınızı fark edersiniz” şeklinde konuştu.

Bilet için: https://www.eventbrite.com/e/this-is-me-eating–tickets-182897961727


Et Alia Theater Hakkında:

Et Alia Theater, farklı ülkelerden kadınlar tarafından kurulup yönetilen New York merkezli bir kuruluştur. Amacımız sanatçıları esinlendiren, uluslararası sesleri ve farklı kültürleri bir araya getiren bir topluluk yaratmaktır. Et Alia, Latince’de “Ve Diğerleri” anlamına gelir… Bizim de amacımız diğerleri için, diğerleri tarafından ve diğerleri hakkında sanat yapmaktır.

Website: https://www.etaliatheater.com


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir