İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

F_Sanat Galeri’de Figen BATI ve Füsun AYDOĞAN Sergisi Devam Ediyor


“Kırmızı, Kadın, Aşk” adlı ikili sergi 9 Kasım gününden beri Nişantaşı, Valikonağı Caddesi’nde bulunan F_SANAT GALERİ’de izleyicileri bekliyor. Sergi 2 Kasım’a kadar açık. Galeri pazar günleri hariç saat 09.00’dan 19.30’a kadar ziyaret edilebilir.

‘Kırmızı, Kadın, Aşk’ adlı ikili sergi ile F Sanat Galerisi sezonun ilk sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. İki sanatçının ve iki farklı yorumun yer aldığı sergi oldukça dikkat çekici.

Füsun Aydoğan

Farklı disiplinlerden farklı anlatım dili kullanan iki sanatçı bu sergide bir araya geliyor. Her iki sanatçının da eserlerinde hayata ve kadına dair bir anlatım dili hakim.

F Sanat Galeri’nin sahibi Diş Hekimi Füsun Aydoğan’ın resim serüveni 1996 yılında Sanatçı Temür Köran ile başladı ve 2005 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Refik Aziz ile devam etti. Aynı zamanda 2000 yılından itibaren porselen boyama çalışmalarına başladı ve 2016 yılında F Sanat Galeri’yi açtı.

Füsun Aydoğan

Füsun Aydoğan’ın tablolarında temel unsur kadın doğasının gücü ve enerjisi. Kadının güçlü ve ayaklarının üzerinde durması gerektiğini her fırsatta haykıran bir kişilik. “Kadın ile başlayan bu alem yine her şeyin başlangıcı değil mi?” sorusunu irdeleyen sanatçı, “Kadın tüm varlığın tek sebebi ise hak ettiği yerde olmalı artık.” diyor ve bu sergiyle bir kez daha bunu dile getiriyor. Kadının güçlü enerjisinin içinde varoluş-yok oluş, sonsuzluk, diriliş, aşk, sevgi, güzellik, melek-şeytan, iyilik-kötülük duygularının yanı sıra bütün evrene yayılan bir enerjinin temeli olduğunu da söylüyor ve bu yansımaları aktarmak istiyor resimlerinde.

Figen Batı

F Sanat Galeri’nin Sanat Danışmanı Figen Batı ise son dönem yapıtlarıyla bu sergide yer alıyor. Eserlerinin çarpıcı, renkçi ve şiirsel bir anlatımı var. Cesaretli ve vurgulu bu resimlerde izleyiciye aktarmak istediği bir duygu ve his. “Resimlerimi anlamaları gerekmiyor, hissetmeleri benim için yeterli” diyen sanatçı coşkunun, heyecanın, hayatın enerjisinin bu resimlerde var olduğunu dile getiriyor, “O yüzden kırmızı, o yüzden aşk, o yüzden hayat!” dediği resimlerini sanatseverler buluşturuyor. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı’ndan mezun olan sanatçı “Çağdaş Mimaride Resim” adlı tezi ile yüksek lisansını yine aynı üniversitede tamamladı. Halen doktora eğitimine devam eden Figen Batı İstanbul Şaşkınbakkal’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Figen Batı

‘Kırmızı, Kadın, Aşk’
Füsun Aydoğan & Figen Batı
9 Ekim-2 Kasım 2019
16.30-19.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

İletişim:
Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, Polat Apt.
No:38/2 Nişantaşı
Tel: 0 (212) 296 83 32


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir