İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faruk Duman’ın Üçlemesi “Sus Barbatus!” Tamamlandı!


Faruk Duman’ın  Sus Barbatus!  üçlemesinin son cildi Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlandı.

Sus Barbatus!’un üçüncü ve son cildinde umutlu yarınlar için çalışan devrimci gençler pınarları kurumuş A. Dağları’nın eteklerinde örgütlenerek Ş. Mitingi için kente inerler. Kadir Ağa’nın gölgesi ve radyodan çalınan marşlar yeni bir kışın, ülkede Eylül darbesinin habercisidir.

Faulkner, Yaşar Kemal gibi yazarların kaleminde destanlaşan modern romanın çağdaş bir çeşitlemesini sunuyor Faruk Duman. Gerçeküstünün dilini yaratarak siyasal, tarihsel, toplumsal gerçekleri ete kemiğe büründürüyor.

Orhan Kemal Roman Armağanı ve Cevdet Kudret Roman Ödülü’nü alarak geniş bir yankı uyandıran Sus Barbatus! doğanın tahrip edilmediği, ütopyaların diriliğini koruduğu, emeğin ve adaletin saygınlığını yitirmediği, masumiyetin egemen olduğu zamanların romanı.

Havada dolaşan ve süzülüp genç bedenlere nüfuz eden gerçekte, devrimin ruhudur.” Erendiz Atasü

Sus Barbatus! büyük bir roman, bir başyapıt, derin bir iç yolculuk.” Münir H. Göle

Sus Barbatus!’un yazınımıza sunulmuş bir armağan olduğunu söylemekten çekinmeyeceğim.” M. Sadık Aslankara

Çocuk o kadar yorulmuştu ki, ağzı açık uyuyordu, kıpırtısız, hafif bir horlama tutturmuş, yüzü gündüzün sıcağından kıpkırmızı, ağır, ölüm gibi bir uykuydu bu. SUS BARBATUS onun içinden çıktı. Bir sis bulutu gibi dağılıp toparlandı, sonra kendi biçimini aldı. Karanlıkta, domuz biçiminde bir gümüş ışık oldu, dönüp çocuğa baktı, sonra evden çıktı, yükseldi, A. Dağları’na doğru çekilip gitti.”

Sus Barbatus! 3
Yazar: Faruk Duman
Editör: Murat Yalçın
Sayfa: 600

Fiyat: 46 TL (KDV’den muaftır.) 
YKY Edebiyat / Türk Edebiyatı – Roman


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir