İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Flamenko ve Caz’ı Buluşturan Chano Dominguez CRR’de Sahne Alıyor!

Caz ve Flamenko müziklerini harmanlayıp bizlere 40 yılı aşkın süredir eşsiz deneyim sunan ünlü Caz piyanist Chano Dominguez, Flamenco Quartet ile 4 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey’de müzikseverlerle buluşuyor.

Dünyaca ünlü İspanyol Caz sanatçısı Chano Dominguez, Flamenko cazını da etkiledikten sonra Paco de Lucía, Enrique Morente, Jorge Pardo, Carles Benavent, Martirio, Wynton Marsalis, Paquito d’Rivera, Jack DeJohnette, Herbie Hancock, Jerry Gonzalez, Gonzalo Rubalcaba, Michel Camino, Chucho Valdés, Joe Lovano ve George Mraz gibi ünlü isimlerle çalışmıştır.

Domínguez’in müziği; Lincoln Center Caz Orkestrası, WDR Cologne Big Band, Orquesta Nacional de España, Orquesta Nacional de Latvia, Orquesta de Cámara del Vallés ve Orquesta Nacional de Costa Rica gibi birçok topluluk ve orkestra tarafından icra edilmiştir. Domínguez, 2016 yılında “Bendito” ile dördüncü kez Latin Grammy’ye aday gösterilen sanatçı, Blas Cordoba ile yaptığı “El Kejio” kaydıyla da yapımcı, besteci ve piyanist olarak öne çıkmıştır.

Konser biletleri CRR Konser Salonu gişesi ve Biletix’te satışa sunuldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir