İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galeri Diani ‘KÖK’ Adlı Sergiye Ev Sahipliği Yapacak


Galeri Diani, 20 Mart–20 Nisan 2021 tarihleri arasında ‘KÖK’ adlı sergiye ev sahipliği yapacak. Sanatçılar Gülseren Südor, Hale Sontaş, Hülya Düzenli, Zeynep Dilek Çetiner, Sema Bicik, Tuba Önder Demircioğlu ‘KÖK’ kavramını merkeze alarak işaretlediği üç temel anlayışı aydınlatmaya çalışıyorlar. Küratörlüğünü Telga Südor Mendi’nin üstlendiği sergide ayrıca onur sanatçısı olarak Eren Eyüboğlu’nun da eserleri yer alacak.

Birbirinden çok farklı ve öznel yapıtlar üreten ve hatta farklı kuşaklardan olan bu yedi güçlü kadın sanatçı ‘kadının’ isteyerek ve çoğunlukla da istemeden yüklendiği üç görev üstünde yoğunlaşarak ‘KÖK’ kavramını açmaya ve izleyiciyle bütünleştirmeye çalışıyorlar. Karşı: Tüm engellere karşı güçlü kalmayı, Öteki: Ötekileştirme ve Öteki olmayı, Kahraman: ise istemeden de olsa tabulaştırılmayı aynı zamanda da gücü iyi yönde kullanıp öncü olmayı temsil ediyor.

Sanatçılar son bir yıldır yaşanmakta olan Covid-19 salgını nedeniyle yalnızlaşma  ve  bireyselleşmenin  düşüncelerimize  ve  bilinçaltımıza yoğunlaşmamıza neden olduğu düşüncesinde birleşirken  ‘KÖK’lerimize dönüp bir bakıma aydınlandığımızı ve yeni bir geleceği olgunlaştırmanın temelini oluşturduğumuzu dile getiriyorlar.

Yedi değerli sanatçının yapıtlarını yakından hissederek takip etmek isteyen sanatseverler, 20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Diani’yi ziyaret edebilirler.

Galeri Diani     Covid-19     önlemleri      kapsamında     randevu     sistemi     ile siz sanataseverlere kapısını açmaktadır. Önceliğimiz hepimizin sağlığıdır.

Galeri Diani Sanat Galerisini @galeridiani Instagram hesabından sosyal medyada takip edebilir, tüm sergiler ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

GALERİ DİANİ

Adres; Bostanbaşı Caddesi No 3-D BEYOĞLU/ İSTANBUL

Haber: Aslı Yörükoğlu / Props&Co Creative Communication


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir