İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genco Erkal ile “Yaşamaya Dair” KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

İstanbullu tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, tiyatronun güçlü isimlerini ve en beğenilen oyunları sahnesinde ağırlamaya devam ediyor! Usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal’ın Tülay Günal’la birlikte, Nazım Hikmet’in sürgün yıllarını ve vatan hasretini şarkılar eşliğinde anlattığı “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” adlı oyunu 27 Ağustos’ta; başrollerini Cem Davran, Erkan Can, Yıldıray Şahinler ve Bahtiyar Engin gibi usta isimlerin paylaştığı “Alevli Günler” oyunu ise 28-29 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Tüm hijyen önlemlerini alarak misafirlerine yeşillikler içinde güvenle sosyalleşebildikleri bir alan sunan KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, URU organizasyonu ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunlar için biletler Biletix’te!

Tiyatrolara destek olmak amacıyla gönüllülük esasına bağlı kalarak kapılarını açan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun renkli programı, 27 Ağustos’ta Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”; 28-29 Ağustos’ta ise İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Alevli Günler” oyunlarıyla devam ediyor. 

Usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve Tülay Günal’la birlikte sahnelediği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” oyunu, Nazım Hikmet’in sürgün yıllarını ve vatan hasretini şarkılar eşliğinde izleyiciye anlatıyor. Ünlü şair Nazım Hikmet’in, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyunda izleyiciler, ozanın destansı yaşamındaki o yıllara doğru bir yolculuğa çıkıyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”da; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Timur Selçuk, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi ve Nadir Göktürk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. İzleyen herkese duygu dolu anlar yaşatan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”, 27 Ağustos 2020 Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Alevli günler Tiyatro oyunu
Alevli Günler

Cem Davran, Erkan Can, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin ve Simge Defne’nin birlikte rol aldığı komedi oyunu “Alevli Günler” ise 28 Ağustos Cuma ve 29 Ağustos Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda tiyatroseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Irmak Bahçeci’nin yazdığı, yönetmenliğini Yıldıray Şahinler’in üstlendiği “Alevli Günler”, yaklaşık 10 yıldır azalmayan bir ilgiyle sahnelenmeye devam ediyor. Çocukluğundan beri ayrılmamış üç arkadaş; biri mahallenin kasabı, biri muhasebeci, biri de Türk kültürü profesörü olmuş üç kafadar… İçlerinden biri kanser olunca, inançları gereği öldükten sonra yakılmak ister ve farklı olana yaşam hakkı vermeyen düzenle karşı karşıya gelirler. Başvurdukları her yerde başka komediler yaşar, her türden anlaşmazlık ve anlayışsızlıklarla karşılaşır, bize çağdaş bir “Yaşar- yaşamaz” hikâyesi sunarlar.

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkânı  

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan İstanbullu sanatseverlere yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. Konuklarının içleri daha rahat bir şekilde dışarıda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda pandemi nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin girişte ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında pek çok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunlu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere ise maske temin ediliyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisini ve biletlerini Biletix’ten temin edebilirsiniz. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 21.00 olarak belirlendi. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

27 Ağustos Perşembe: Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

28 Ağustos Cuma: Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

29 Ağustos Cumartesi: Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

3 Eylül Perşembe: Sesin Resmi – DOT

10 Eylül Perşembe: İki Bekar Duru Tiyatro

17 Eylül Perşembe: Kral Lear – Oyun Atölyesi

18 Eylül Cuma: Kral Lear – Oyun Atölyesi

24 Eylül Perşembe: Süt Kardeşler – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu

25 Eylül Cuma: Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu

26 Eylül Cumartesi: Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul

29 Eylül Salı: Evlat – Nisan Ceren Göçen

30 Eylül Çarşamba: Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro

1 Ekim Perşembe: Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumanyası

2 Ekim Cuma: Otelde Cinayet – Duru Tiyatro (Prömiyer)

8 Ekim Perşembe: Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro

15 Ekim Perşembe: Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir