İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Harry Potter’ın ‘Hagrid’i Robbie Coltone Hayatını Kaybetti!

Dünyaca ünlü Harry Potter serisinde canlandırdığı Hogwarts bekçisi Rubeus Hagrid’le büyük bir popülerlik kazanan aktör Robbie Coltrane yaşamını yitirdi.  72 yaşındaki aktörün, İskoçya’da Larbert’teki evinin yakınlarındaki bir hastanede öldüğü belirtildi. Deadline’ın aktardığına göre ödüllü oyuncu son iki yıldır sağlık sorunlarıyla boğuşuyordu.

Harry Potter serisinin yazarı J. K. Rowling Twitter’da yayınladığı mesajında; “Robbie gibi birini bir daha asla uzaktan tanıyamayacağım. İnanılmaz bir yetenekti. Onu tanıdığım, onunla çalıştığım ve onunla güldüğüm için çok şanslıydım. Başta çocukları olmak üzere ailesine sevgi ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum.” yazdı.

Robbie Coltrane, 30 Mart 1950’de İskoçya’da doğdu. Glasgow Sanat Okulu’ndan mezun olduktan sonra sanat eğitimine Edinburgh’daki Moray House College of Education’da devam etti. Gerçek adı Anthony Robert McMillan olan oyuncu, ünlü cazcı John Coltrane’e olan hayranlığı nedeniyle soyadını Coltrane olarak değiştirdi.

Coltrane’i üne kavuşturan dizi, 1993-2006 yıllarında gösterilen “Cracker” oldu. Bu rolüyle Bafta kazanan oyuncu ayrıca, “Flash Gordon”, “Blackadder”, “Keep It in the Family” ve “A Kick Up the Eighties” dizilerinde rol aldı.

James Bond filmlerinden “Golden Eye” ve “The World Is Not Enough”ta da rol alan Coltrane, Harry Potter serisinde canlandırdığı Hagrid karakteriyle büyük beğeni kazandı. Coltrane’in diğer filmleri arasında “Nuns On The Run”, “Mona Lisa” ve “Ocean’s 12” bulunuyor. “Coltrane in a Cadillac” isimli otobiyografisi bulunan oyuncu, kitabından uyarlanan aynı isimli dizide de rol aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir