İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İBB’den Plastik Sanat Sanatçılarına Destek: “Sanat Sizden Mekan Bizden”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) pandemi nedeniyle çalışmalarına ara vermek zorunda kalan plastik sanat sanatçılara destek olmak amacıyla “Sanat Pazarı” projesini hayata geçiriyor.

İBB “Sanat Sizden Mekan Bizden” projesi kapsamında sahne sanatçılarına verdiği desteğin ardından şimdi de plastik sanat sanatçılarına destek olmak için harekete geçti.

Resim, heykel, seramik, fotoğraf, hat-tezhip-minyatür gibi sanat dallarında çalışmalar yapan sanatçıların eserleri İBB tarafından kurulacak Sanat Pazarı’nda İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

23-24-25 Ekim tarihlerinde kurulacak Sanat Pazarı’nda eserlerinin yer almasını isteyen sanatçılar için İBB Kültür Daire Başkanlığı online başvuruları almaya başladı.

Sanatçılar 14 Ekim saat 00:00’a kadar kultur.istanbul/sanat-pazari/ adresinden başvurularını yapabilecek. Eserler İBB’nin belirlediği alanlarda sergilenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanatın birçok alanına destek vermeye devam ediyor. Özel tiyatrolara ve tiyatro sanatçılarına destek olmak amacıyla İstanbul’un dört bir yanında gerçekleştirdiği “İstanbul’da Bir Sonbahar Kabaresi” etkinliklerinin Kasım ayında da devam etmesi planlanırken, Şehir Tiyatroları da sahnelerini özel tiyatrolarla paylaşmaya devam edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir