K! Kültüral Performing Arts Kapılarını 'Teessür' ile Açıyor - GAZETE SANAT İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

K! Kültüral Performing Arts Kapılarını ‘Teessür’ ile Açıyor

Sanatseverler müjde! İstanbul bundan böyle yeni bir sahne sanatları merkezine kavuşuyor. Sanayi mahallesinde yer alan metal kesim atölyesinden çok amaçlı bir performans sahnesine dönüşen K! Kültüral Performing Arts, bütün sezon boyunca seyircinin karşısına birbirinden eşsiz sanat projeleriyle çıkacak. Bunlardan ilki ise; 1 Aralık’ta seyirciyle buluşacak olan oyun TEESSÜR!

4. Levent Sanayi Mahallesi’nde kurulan K! Kültüral Performing Arts, seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor. Tiyatro başta olmak üzere, sanata yönelik workshoplar ve söyleşilerin de yer alacağı sahne sanatları merkezi K! Kültüral Performing Arts, yeni oyunu Teessür ile 1 Aralık Cumartesi akşamı seyircisiyle buluşuyor. Antik Yunan Tragedya Yazarı Euripides’in eseri Medea’dan yola çıkarak yeniden yorumlanan Teessür, Yunan Mitolojisi’nin emsalsiz kadını Medea ile Yason’un hikayesini farklı bir dille seyirciye aktarıyor. Kudretli ve sınırsız yetenekli, gözü kara bir kadın olan Medea, bugünün kadınına uyarlanarak işleniyor. Hassasiyetleri sıra dışı biçimde yoğun, son derece güçlü ancak bir o kadar da kırılgan Medea, tüm büyük travmalarının ve belirleyici bir hastalığı tetikleyen bir terkedilişinin ardından bir yeniden doğuşa hazırlanıyor. Gerçek zamanlı bir beyin oyunu olan Teessür, bir kurtuluş hikayesi. Edebiyat, oyunculuk, performans, video art, müzik, dans ve enstalasyonu içinde barındıran Teessür, seyircinin kalbine dokunacak kapsamlı bir “didişme” ve “renkli” bir oyun alanı.

K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur’un yapımcılığını üstlendiği Teessür oyununu, Ilgın Sönmez yönetiyor.

Oyunda; Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan -Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker rol alıyor.

Doğasına ve doğaya sadakati ve bağı çılgıncasına güçlü, duygularıyla yaşayan kadınların sevgisinden korkmayın. Renklerine hayran kalacaksınız. Gerektiğinde, ‘hiçbir şey olmamış gibi’ devam edebilme güçlerine de.

Oyunun künyesi

Proje ve Metin Tasarımı, Yönetmen: Ilgın Sönmez

Yapımcı: Yağmur Yağmur

Yapım: K! Kültüral Performing Arts
Yönetmen Yardımcısı: Esra Pamukçu Bozkurt
Oyuncular: Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan – Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker

Orijinal Müzik ve Müzikal Performans: Volkan Topakoğlu
Proje Editörü: Özlem Hemiş
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Dekor Tasarımı: Cihan Aşar
Kostüm: Ilgın Sönmez
Video Art: Ilgın Sönmez, Murat Buldanlıoğlu, Mesut Yılmaz
Hareket Tasarımı: Dicle Doğan, Ilgın Sönmez

Fotoğraflar: Murat Dürüm
Reji Asistanı: Pelin Aslı Uyar

Kültüral Performing Arts Hakkında

Değişebilen çok amaçlı sahne ve oturma düzenine sahiptir. 150 ile 200 kişilik oturmalı, 500 ile 650 arasında ayakta seyirci kapasitesine sahiptir. Donanımlı teknik altyapısı, konforlu, ferah havalandırma sistemi, iki ayrı kulisi ve toplam 500 m2’lik alanıyla sanatseverlerin kendilerini rahat ve iyi hissedebilecekleri bir kültür ve sanat alanı olmayı hedeflemiştir. 4. Levent Sanayi metro istasyonuna ve Büyükdere Caddesi’ne 5 ile 8 dakikalık yürüme mesafesindedir.

1 Aralık Cumartesi akşamı Saat 20:30’da K! Kültüral Performing Arts’da sahne alacak Teessür oyununu sakın kaçırmayın!

Haber: Müge Küçükerdem

Adres:

K! Kültüral Performing Arts
Sanayi Mh., Yeşilce Mah. Donatım Sok. 5/A 4. LEVENT, 34418 Kağıthane/İstanbul
(0212) 281 81 55

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir