Mulan sinemaya uyarlandı - GAZETE SANAT İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mulan sinemaya uyarlandı

Disney’in yeni beyazperde uyarlaması Mulan’dan ilk kare yayınlandı. Çin’in efsanevi savaşçısı Hua Mulan’dan ilham alan kurgusal prenses Mulan yakında sinema seyircisiyle buluşacak.

Çin’in efsanevi savaşçısı Hua Mulan’dan ilham alan kurgusal prenses Mulan sinemeya uyarlandı.

Mulan karakterini 30 yaşındaki Çinli oyuncu ve model Liu Yifei üstlendi.Filmden gelen ilk karede Yifel’i elinde kılıcı ile görülüyor.

Whale Rider ve McFarland, USA filmlerinin Yeni Zelandalı yönetmeni Niki Caro’nun yönettiği, Rick Jaffa ve Amanda Silver ikilisinin senaryosunu yazdığı film, Çin hanedanlığının Mulan efsanesinden ilham alarak yaratılan çizgi filmin paralelinde ilerliyor.

Çizgi filmde Mulan, hasta olan babası savaşması için Çin’e çağrıldığında, onun sağlığı için korktuğundan erkek kılığına girerek savaşa katılıyordu. Çin’in en büyük kadın kahramanlarından birine dönüşen Mulan, bu süreçte hem ülkesi için mücadele veriyor hem de aşkı buluyordu.

Mulan’ın beyazperde uyarlamasında Donnie Yen, Jason Scott Lee, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee, Gong Li ve Jet Li rol alacak. Mulan’ın büyük aşkı Chen Hongui’yi ise Yeni Zelandalı Yoson An canlandıracak.

Kaynak: NTV kültür sanat

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir