İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Murat Uncuoğlu Art Maker Lab Kapsamında Çocuklara Elektronik Müzik Öğretiyor


İstanbul Modern’deki Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, çocuk ve gençlere sanatı yeni teknolojilerle üretme fırsatı sunuyor. Müzisyen Murat Uncuoğlu ile Elektronik Müzik Atölyesi’nde 11-15 yaş arası çocuk ve gençler ses unsurlarının dijital teknolojinin sunduğu araçlarla nasıl müziğe dönüşebileceğini ücretsiz olarak deneyimliyor

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nde çocuk ve gençler, sanat ve teknolojiyle buluşmaya devam ediyor.

“Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen sanatçı atölyelesinin 24 Mart’taki programına Murat Uncuoğlu katılıyor.

Müzisyen Murat Uncuoğlu ile Elektronik Müzik Atölyesi, çocukları kendi müziklerini yaratmaya teşvik ediyor. Çocuklar ilk olarak Uncuoğlu’nun çalışmalarından örnekler dinleyip, onunla beraber bir müziğin tasarımsal unsurlarının ve onu bir bütün haline getiren öğelerin neler olduğunu çözümlemeye çalışıyor. Ardından günümüz teknolojilerinin müzik üretimine sunabileceği fırsatları tartışıyorlar. Program Murat Uncuoğlu’nun çocuklar için belirlediği tablet uygulamalarının deneyimlenerek, kolektif bir müzik parçasının üretilmesi ile tamamlanıyor.

Programa elektronik müzik yapmak isteyen ama nerden başlayacağını bilmeyen 11-15 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor. Atölye 20 katılımcı ile sınırlı.

Tarih: 24 Mart 2019, Pazar

Saat: 16.00-18.00

Detaylı bilgi ve rezervasyon: 0212 334 73 41 veya egitim@istanbulmodern.org

Ücretsiz atölyeler

“Robotlar Sanat Yapar mı?” ve “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” adlı iki farklı eğitim etkinliğini içeren Art Maker Lab Öğrenme Merkezi programı, pazartesi günleri hariç, hafta içi her gün okul grupları ve hafta sonları bireysel katılımcılar için ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. 7-15 yaş arası çocukların katılabileceği Art Maker Lab, müzede özel donanımlara sahip bir mekânda gerçekleştiriliyor. Katılmak için rezervasyon yaptırmak yeterli.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir