Napoliten Konserleri Geliyor - GAZETE SANAT İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Napoliten Konserleri Geliyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Tenorlarından “Napoliten Konserleri” İstanbul’un 4 farklı sahnesinde seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konserleri”  İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğinde..

Konserdeki  şarkılara  yer yer hüzün , yer yer de neşe hakim olurken,   E.di Capua, F.P Tosti , E. De Curtis, R.Falvo, L. Denza, C.A.Bixio, G.Cottrau, R.Leoncavallo, S. Cardillo gibi değerli bestecilerden eserler seslendirilecek. “l’te vurria vasa”, “Mattinata”, “Non ti scodar di me”, “Fenesta Che Lucive”, Dicitencello Vuie”, “Tu ca nun chiagne” , “Torna a Surriento”, “Mamma”, “Marechiare”, “O sole mio” ise konser programında yer alan eserlerden bazıları.

Konserde Besnik Ademoğlu, Serkan Bodur, Can Reha Gün , Yoel Keşap ve Muzaffer Soydan’a piyanist Hüseyin Kaya eşlik edecek. Konserin sahne kurgusu Hüseyin Kaya’ya ışık tasarımı ise Taner Aydın’a ait.

Konser, bu sezona  19 Aralık 2018 tarihinde Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi’nde başlıyor. Ayrıca , 21 Aralık 2018 ve 2 Şubat 2019 tarihlerinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesi’nde, 8 Ocak 2019 – 6 Şubat 2019 –  26 ve 30 Mart 2019’da Kadıköy  Bld. Süreyya Opera Sahnesi’nde, 9 Ocak 2019 tarihinde ise Kadıköy Bld. Yel değirmeni Sanat Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Biletler:
www.operabale.gov.tr
www.biletiva.com
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ve Fulya Sanat Merkezi Gişeleri

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir