İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pera Müzesi’nde Yeni Konser Serisi “Pera’da A Capella”


Pera Müzesi, yeni yılda sanatseverleri “Pera’da A Capella” başlıklı yeni bir konser serisi ile buluşturuyor. Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen konser serisinin ilk performansını “A Capella Boğaziçi” gerçekleştiriyor. Konser öncesi sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen sohbette A capella müziğin üretim süreçleri ve icra pratikleri paylaşılıyor.

Pera Müzesi, sanatın farklı alanlarındaki projelerle sanatseverlere çok yönlü bir program sunmaya devam ediyor. Yeni sezonda Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen“Pera’da A Capella” konser dizisine kapılarını açan müze, A capella müziğine odaklanıyor. Serinin ilk performansını “A Capella Boğaziçi”12 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’dePera Müzesi Oditoryumu’ndagerçekleştiriyor. Ulusal ve uluslar arası pek çok proje ve etkinlikte boy gösteren A Capella Boğaziçi ekibi Canan Özgür, Cansın Hazan Bayrak, Recep Gül, F. Cesur Özdemir ve Ali Göktürk’ten oluşuyor. Konser öncesi gerçekleştirilen “Atölyede Sohbet” etkinliğinde, A capella müziğin üretim süreçleri, icra pratikleri, repertuvar oluşturma, düzenleme, besteleme ve kaydetme konularına değinilecek. Müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler için gerçekleştirilen etkinlikte ayrıca, geleneksel müziğin a capella uyarlamalarından bahsedilecek.

“Pera’da A Capella” konser serisi, Ocak-Mayıs ayları arasında sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. Konserler kapsamında Barbershop İstanbul Quartet 16 Şubat’ta, Gürcü Sanat Evi Çok Sesli Korosu 23 Mart’ta, REZONANS 13 Nisan’da, SİRENE 18 Mayıs’ta sahne alacak.


20 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

“Atölyede Sohbet + Konser” biletleri 25 TL’dir. “Atölyede Sohbet katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır. Biletler Biletix’ten temin edilebilir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir