İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peri Kız Müzikali Seyirciyle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Sevtap Çapan’ın yazıp yönettiği Peri Kız Müzikali adlı çocuk oyununu Kağıthane Sadabad Sahnesinde 09 Şubat 2020 Pazar günü seyirciyle buluşturdu.

Oyunun konusu:

Peri Kız, her perinin ergenlik döneminde güven ve kıdem kazanmak için girdiği sınavın son aşamasındadır. Bu sınavı başarıyla tamamladığında iyilik perisi olacaktır. Küçük insan Can’a görünme hakkını kazanan Peri Kız’ı zorlu bir sınav beklemektedir. Karanlıkta kaybolmamak için en doğru zamanda harekete geçmesi gerekecektir. Ancak bu hiç de tahmin ettiği kadar kolay değildir. Peri Kız, Kara Peri’nin büyülü kara oyunuyla bir yandan gerçek kimliğini korumaya çalışırken, diğer yandan da iyilik ile kötülük arasında bir çatışmanın tam ortasında kalır. Özündeki iyilik, özgür iradesi, kendine olan inancı ve Can’ın da yardımları sayesinde kötülükle cesaretle savaşacak ve kara büyünün etkisinden kurtulacaktır.

Oyunun Dramaturgisini Özge Ökten, yardımcı yönetmenliğini Caner Bilginer, yönetmen yardımcılığını Negehan Erbabaş ve Deran Özgen, müziğini Orçun Tekelioğlu, sahne tasarımını Ahsen Nur Çiftçioğlu, kostüm tasarımını Aysel Doğan, ışık tasarımını Osman Aktan, ses tasarımını Nesin Coşkuner, efekt tasarımını Kadir Arlı, koreografisini Senem Oluz, görsel tasarımını Emre Turgaylı-Yakup Altay yapıyor. Reji asistanlığını Aslı Yiğit’in, Emre Yılmaz’ın, Hakan Örge’nin ve Reyhan Karasu’nun gerçekleştirdiği,  fotoğraflarını ise Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda Aslı Yiğit, Cihat Faruk Sevindik, Ebru Üstüntaş, Elif Verit, Emel Bertan, Güzin Alkan, Özge Kırdı, Pınar Pamuk, Seda Yılmaz, Sinem Yoldaş, Tarık Köksal, Tevfik Şahin, Tuğçe Açıkgöz, Yasemin Tunca, Damla Cangül Yiğit rol alıyor.

Gösteri tarihleri:

Kağıthane Sadabad Sahnesi
23 Şubat 2020 Pazar -12 :00
*
Kağıthane Sadabad Sahnesi
01 Mart  2020 Pazar -12 :00
*
Kağıthane Sadabad Sahnesi
01 Mart  2020 Pazar -15 :00

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir