İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Polisan Kansai Boya’nın da Sponsor Olduğu “Bazaart Yarışma Sergisi” Ferda Art Platform’da!


Yeniköy Rotary Kulübü’nün projesi olarak 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen, Polisan Kansai Boya’nın da sponsor olarak destek olduğu “Bazaart Yarışma Sergisi”, Ferda Art Platform’da kapılarını açtı. Polisan Kansai Boya’nın “Kadına Şiddet” konulu özel ödülünün sahibi Gizem Altun oldu.

Pandemi nedeniyle ertelenen Bazaart yarışma sergisi 22-26 Mart 2021 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da gerçekleşiyor. Polisan Kansai Boya’nın 6 yıldır sponsorları arasında yer aldığı sergi, 10. yılında “Her Eve Bir Sanat” fikrinden yola çıkıyor ve sanat öğrencilerine, çalışmalarını mezun olmadan önce sergileme imkânı sağlarken sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıp, herkese ulaşılabilirliğini gösteriyor. 

Alara Bitlis

10. yılında da seçilen eserlere çeşitli değerlerde ödül parası veren ve sanatçıların eğitimine katkı sağlayan Bazaart 2021 kapsamında Polisan Kansai Boya da genç sanatçılara destek olmak ve kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak için özel ödül bir verdi. “Her Ses Bir Nefes” projesiyle kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmayı amaçlayan Polisan Kansai Boya’nın, özel ödülünün bu yılki sahibi annelerin içinde bulunduğu ortamın yeni nesilleri de etkilediğine vurgu yapan eseriyle sanatçı Gizem Altun oldu. 

“Gülümseyen kadınlar gülümseyen yarınlar demek”

Sergiyi gezen ve sonrasında Polisan Kansai Boya adına ödül törenine katılan Alara Bitlis, konuşmasında; “Toplum olarak şiddete karşı duruşumuzu ifade etmenin en etkili yollarından biri sanat. Bazaart projesine verdiğimiz destek bizim için çok önemli. Çünkü bu proje ile sadece genç sanatçılarımızın yanında olmakla kalmıyoruz. Polisan  Kansai Boya Özel Ödülü ile de kadınların sesine ses olmaya çalışıyoruz. ‘Gülümse Hayata’ mottomuzla hayatın her alanında gülümsetecek, sorunlara çözüm üretecek, motivasyonu yükseltecek projelere destek oluyoruz. Biliyoruz ki gülümseyen kadınlar gülümseyen yarınlar demek” dedi. 

Polisan Kansai Boya Hakkında: 

Ticaret hayatına 1956 yılında tekstil alanında başlayan Bitlis Ailesi, kimya, boya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul alanındaki faaliyetlerini 2000 yılında Polisan Holding çatısı altında toplamıştır. Şirket boya alanındaki faaliyetlerine 1985 yılında başlamıştır. Japonya’nın lider boya üreticisi Kansai Paint ile gerçekleştirilen iş birliği ile 21.12.2016 tarihi itibarıyla şirketin yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak tescillenmiştir. Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250, toplamda ise 4700’ü aşkın ürün çeşidi ile Polisan Kansai Boya bugün dekoratif boya pazarında tüm fiyat segmentlerine hitap eden sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip firması konumundadır. Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir. 2008 yılından itibaren dünyada tescillediği “Home Cosmetics” çatı iletişimi ile ürünlerini “Evimin Kozmetiği” olarak konumlandırmaktadır. İnsan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğiyle Türkiye’nin ilk “yağlı boya” muadili su bazlı parlak son kat boyasını üreten Polisan Kansai Boya, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002  ve ISO 45001 belgelerine sahiptir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir