İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanat ve Fuarların Birleştirici Gücü

IAAF III. Sanat ve Antika Fuarı 16-20 Kasım 2022 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Sanatçı Yeşim Kale’nin solo olarak dört eseriyle katıldığı sergide, yerli ve yabancı sanatçılar eserlerini sergilediler.

Rengarenk resimler, usta ressamların resim gösterileri ve müzikle bir festival havasında geçen fuar, hobi olarak başlamış ve profesyonelleşmiş çağdaş sanatçılara yer vermesiyle de takdir topluyor. Yurtdışındaki fuarları aratmayan organizasyonda, sanatçılar resimlerini sattıkları gibi, yabancı sanatçılarla ve galerilerle yakından tanışma ve görüşme fırsatına sahip oldular.

Yeşim Kale, Paris Louvre’da 21-23 Ekim’de gerçekleşen uluslararası Artshopping fuarından hemen sonra IAAF Sanat ve Antika fuarına katılımıyla, farklı ve özgün sanatını sergilemiş oldu. 

“Fuarlara katılmak benim için büyük mutluluk… Amacım sanatımı tanıtmak, markamı duyurmak, sanatsever ve sanatçı olan insanlarla tanışmak… Satış olsa da olmasa da fuarların asıl amacı, sanatçıların tanınması, uluslararası platformlarda adını ve tarzını göstermesidir!.. Fuarların hepsi de asla küçümsenmeyecek, büyük bir sanat olayıdır. Hatta sadece solo sanatçılar için de yurtdışında olduğu gibi ayrı bir fuar yapılmalıdır” diyen Yeşim Kale, bu konuda çalışacağını ve ilgili sanat danışmanları ve sanatçılarla işbirliği içinde olacağını belirtti.

Atölye ve sergi çalışmalarına Teşvikiye’de devam eden sanatçı, ‘Türkiye’den de ekoller ve dünyaca tanınan sanatçılar çıkmalı, bu konuda birbirimize her konuda destek olmalıyız’ diyerek diğer sanatçılarla ortak çalışmalara açık olduğunu belirtti.

 Web: www.yesimkale.com

Instagram: @yesimkaleart

Instagram: @yesimkalejewelry

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir