Serhan Bali ile Klasik Müzik Atölyesi - GAZETE SANAT İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Serhan Bali ile Klasik Müzik Atölyesi

Açık Diyalog İstanbul’un klasik müzik ve opera severlere yönelik atölye çalışmaları “Serhan Bali ile Konser ve Opera Dinleme Sanatı” Seminer Dizisi ile devam ediyor.

Teşvikiye’de bulunan kültür sanat platformu Açık Diyalog İstanbul, 13 Mart – 29 Mayıs tarihlerinde ‘Konser ve Opera Dinleme Sanatı” başlıklı bir dizi klasik müzik atölyesine ve seminerine ev sahipliği yapacak. Klasik müzik yazarı ve Andante Klasik Müzik Dergisi’nin kurucusu Serhan Bali’nin öncülüğünde 13 Mart Çarşamba akşamı yapılacak atölyelerde ve seminerde Norveçli bestekar ve piyanist Edvard Grieg’in hayatı, sanatı ve çalışmaları, 27 Mart Çarşamba akşamı opera sanatının devrimcisi Richard Wagner’in hayatı, sanatı ve çalışmaları ele alınacak.  Serhan Bali’nin seminerlerinde zaman zaman konuk müzisyenler (orkestra şefleri, piyanistler, opera sanatçıları), konuşmacılarda yer alarak seminerlere farklı bir renk katıyorlar.

Ayrıca Barok, Klasik ve Romantik dönemlerin birbirinden ayırt edici özelliklerini de bu etkinlikte katılımcılara sunacak olan Bali, bu eserlerin hakkını vererek dinlemek, dinlerken daha çok haz almak içi bestecilerin yaşamlarını, sanatlarının ince noktalarını, üsluplarının öne çıkan özelliklerini katılımcılara aktaracak.

29 Mayıs’a kadar her ay iki kere düzenlenecek atölyeler 18.30’da başlayacak. Katılmak isteyenler daha  fazla bilgi ve kayıt başvuru için 0212 232 76 62’den ya da info@opendialogueistanbul.com adresinden iletişime geçebilirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir