İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıcacık Hikâyesiyle İçinizi Isıtacak Bir Kitap: Her Şey Eksik Her Şey Tamam

Sosyal medya hesabıyla çokça kişiye ulaşan; sadeliği, huzuru, unutulduğu sanılan incelikleri hatırlatan,  İrem Yaşar’ın yeni kitabı Her Şey Eksik Her Şey Tamam  geçtiğimiz günlerde  Küsurat Yayınları  etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kısa zamanda 3. baskısını yapan Her Şey Eksik Her Şey Tamam okurlarını naiflik, sadelik, nezaket, komşuluk ve inceliklerle donanmış bir yere, Nazenin Sokak’a davet ediyor. Bu sokaktaki her kapının ardında ise birbirinden derin, hüzünlü, keyifli, huzurlu hikâyeler sizleri bekliyor. Okurken kendinizi de sokaktaki bir evde gibi hissedeceksiniz. Kaldırımlardaki taşları, bahçelerdeki çiçekleri, çocukların seslerini, kuşların cıvıltılarını yakından duyumsayacak; günlük hayatlarında eksilen neleri varsa birbirlerine destek olarak tamamlayan o insanların kalplerinin sıcaklıklarıyla içinizi ısıtacaksınız.

“Ruhlarını görünmez bir çeperle kaplayıp kimsenin yaklaşmasına izin vermeyen insanların aksine Nazenin Sokak’ta yaşayan herkes elinde duygu yüklü bir anı kutusu tutuyor, sabah kaçta uğrarsanız uğrayın ya da gece saat kaçta ararsanız arayın bu kutudan mutlaka kalbe dokunan bir şeyler döküp saçıyordu.”

Sade ve akıcı bir üslupla kaleme alınan bu eser âdeta sandıkların kıyısında köşesinde kalmış nostalji kokulu duyguları gün yüzüne çıkarıyor. Şimdi gündelik telaşları bir kenara bırakın, bir köşede unutulan naifliklerin tozunu alıp başköşeye yerleştirmek için sayfaları aralayın çünkü Nazenin Sokak tüm sıcaklığıyla sizleri bekliyor. Her Şey Eksik Her Şey Tamam kalp kırıklıklarınızı incelik ve merhametle tamir edecek! 

“Bir insan, başka bir insana, tek bir cümlesiyle yeryüzündeki bütün telaşları unutturabilirmiş.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir