İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taha Gürbüz’den Özeleştiri Niteliğinde Bir Şarkı: KUKUMAV KUŞLARI


Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan HASBERLKADER’in ardından,  önümüzdeki aylarda yayımlanacak olan EP’de yer alacak ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI’nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu KUKUMAV KUŞLARI, söz videosu (lyrics video) ile birlikte 19 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında HASBELKADER’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI tüm dijital platformlarda yayımlandı. Şarkının sözlerinin de yer aldığı animasyon klibi de aynı gün izleyicilerle buluştu.

Sanatçı, retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritmini buluşturduğu, salgının getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak, eleştirel bir dille yazdığı şarkısı KUKUMAV KUŞLARI’nı; “ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017’de ilk solo albümü olan Manyak’ın ardından 2018’den beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı.

Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “KUKUMAV KUŞLARI”nın fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi.

KUKUMAV KUŞLARI, 19 Mart Cuma gününden itibaren tüm dijital platformlarda.

KUKUMAV KUŞLARI’NI DİNLEYEBİLECEĞİNİZ LİNKLER

SPOTIFY | APPLE MUSIC | DEEZER| FIZY | MUUD | YOUTUBE


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir