İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tiyatro Ansambl’dan Müthiş Bir Oyun: Sizi Tanıyorum

Bugün sizlere harika bir tiyatro oyunundan bahsetmek istiyorum. Adı “Sizi Tanıyorum”. Hayvan Çiftliği, Sineklerin Tanrısı, Fareler ve İnsanlar gibi ödüllü oyunlar sahneleyen Tiyatro Ansambl’ın Sizi Tanıyorum adlı oyunu, ilk andan itibaren izleyiciyi sarıp sarmalayan neşeli ve bir o kadar da etkileyici bir oyun. Geçtiğimiz yıl ilk sezonuyla tiyatro severler ile buluşan, Özdemir Nutku Tiyatro ödüllerinde Yılın Yönetmeni, Yılın Sahne Tasarımı ve Yılın Ekibi ödüllerini alan Sizi Tanıyorum, ikinci sezonuyla yeniden sahnede.

İtiraf etmeliyim ki, güzel bir tiyatro oyunu izleyince insan gerçekten mutlu oluyor. Son yıllarda seyrettiğim yerli yapımların içinde, farklı ve etkileyici bir oyundu Sizi Tanıyorum. Oyuncuları sahnede ilmek ilmek işleyen, üzerinde çok emek verilmiş bu oyunu bizlerle buluşturduğu için ilk olarak yazar-yönetmen Mustafa Onur Atacan’ı tebrik ediyorum. Hafızalardan kolay silinmeyecek bir oyun ortaya çıkartmış.

Kendisiyle anlaşmakta zorluk çeken bir yazarın hikâyesini konu edinen Sizi Tanıyorum, çok karakterli tuhaf bir oyun aslında! Komedi türünde bir oyun olmasına rağmen izleyiciyi çokça kez düşünmeye sevk ediyor. Hani, bazen “Keşke daha önce izleseydim” dediğiniz oyunlar vardır ya, Sizi Tanıyorum da işte öyle bir oyun. Hak ettiği izleyici ilgisini, beğenisini fazlasıyla bulacağından hiç kuşkum yok. Tiyatro Ansambl son derece güzel bir çalışmaya imza atmış. Bravo!

Berkay Habib, Simge Akyel, İlayda Düzova, Burak Şeker, Binali Keskin, Meriç Şahin ve Mustafa Onur Atacan’ın başarılı oyunculukları, sahne tasarımı ve Turap Başel’in ışık tasarımıyla harmanlanan Sizi Tanıyorum’u hayranlıkla ve mutlulukla izledim. Enerjileri hep yüksek ve pozitif bir ekibi sahnede görmek büyük bir keyif. İnsan bu harikulade oyunu izlerken tarifi mümkün olmayan bir mutluluk hissediyor.

Oyun için yazılacak çokça cümle var. “Sizi Tanıyorum” bu yüzden övgüyü hak eden bir oyun. Gidip izlememek, o harika oyunculuklara hayran kalmamak, her bir oyuncuyu beğeniyle alkışlamamak, kısacası yazarın dünyasına girmemek olmaz. Oyunda emeği geçen herkese teşekkürler, bize tiyatrodan ayrılırken ‘Ne güzel bir oyundu’ dedirttikleri için.

Son olarak, Tiyatro Ansambl yeni sezonda Franz Kafka’nın Dönüşüm adlı romanını da sahneye uyarlıyor. Her geçen sezon çok daha başarılı işlere imza atan Tiyatro Ansambl’ı takip etmek faydalı olacaktır.

Web: nysanatakademi.com/

Instagram: tiyatroansambl

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir