İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uğur Bozdağ’dan Yokluğun İsyana Dönüşümü: “Uçurumlar”

Son zamanlarda müzikseverlerin dikkatini çeken Uğur Bozdağ’ın yeni şarkısı Uçurumlar, OnAir Sahne etiketi ile yayımlandı.

Olta projesinde yer alan ve Peyk coveri olan Azrail’e Gülümsedim ile tanımaya başladığımız Uğur Bozdağ, ardından Hepsi Rüya ile devam eden çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Şarkı, genel olarak bir kişiye duyulan özlemin getirdiği zorlukların içinden çıkılamaz bir hale gelmesini anlatıyor. Uğur Bozdağ, Uçurumlar ile ilgili olarak “Şarkının başında ve verse kısımlarında daha sakin bir hal anlatılırken nakarat bölümünde bunun bir isyana dönüştüğünü gerek sert vokal bölümleriyle gerek sözlerle müzikal altyapıyla bir bütün haline getirip anlatmaya çalıştım.” yorumunda bulunuyor.

Yine kendi şarkılarıyla da tanıdığımız Barış Çapkın’ın prodüktörlüğünde hazırlanan şarkının klip yönetmenliğini ise İlter Eyigör üstlenmiş.

Pandemi yasaklarının hafiflemesi ile birlikte sahne çalışmalarına da geri dönen başarılı müzisyen aynı zamanda kendi Instagram sayfasında yer verdiği yabancı cover şarkılarıyla da bir hayli dinleyici kitlesi edinmiş durumda.

Uçurumlar’ı tüm dijital platformlardan dinleyebilir ve klibini de OnAir Sahne YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Dijital Platformlarda Uğur Bozdağ – Uçurumlar
Spotify I Apple Music I Fizy I YouTube Music

Uğur Bozdağ Sosyal Medya
Instagram I Twitter

OnAir Sahne Sosyal Medya
OnAir Sahne SOSYAL MEDYA
Instagram I Facebook I Twitter

Uğur Bozdağ hakkında

İzmir doğumlu olan Uğur Bozdağ müzik hayatına 13 yaşında gitar çalarak başladı. 2010 yılından itibaren “The Fourfeit” grubu ile ağırlıklı olarak Klasik Rock ve Blues tarzlarını içeren repertuarı ile sahnelere ilk adımını attı. Ardından kurucu üyelerinden olduğu “The Ages” grubu ile yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konserlerde sahne almaya devam etti.

2021 Ocak ayında yayınlanan ve bir “Peyk’’ şarkısı olan “Azrail’e Gülümsedim’’ adlı şarkıyı “Barış Çapkın’’ düzenlemesi ile yeniden kaydederek ilk teklisini yayınlamış oldu. Ardından 2. teklisi olan “Hepsi Rüya’’yı Nisan 2021 yılında yayımladı. Uğur Bozdağ solo şarkılarını yayımlamaya, yeni şarkılarını dinleyicilerine sunmaya devam ederken; solo kariyerinin yanında dahil olduğu gruplar ile de sahne çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir